Huvitavat

Septembris loodi Eestis rekordhulk uusi äriühinguid

Tänavu septembris asutati 2758 uut äriühingut, mis on Swedbanki andmetel viimase kahekümne aasta kõige suurem kuine asutamiste arv.

Kokku loodi tänavu kolmandas kvartalis 6990 äriühingut, millest 5958 olid osaühingud, teatas Swedbank. Trendi jätkudes võib panga sõnul äriregistri andmete põhjal prognoosida, et tänavu asutatakse rekordarv uusi ettevõtteid, vahendab BNS.

Kõige populaarsemad valdkonnad, kus äsja asutatud ettevõtted tegutsevad on info- ja kommunikatsioonitehnoloogia sektor ja kutse-, teadus- ja tehnika tegevuseala, mis viitab erinevate teenusettevõtete asutamise populaarsusele. Traditsiooniliselt on Swedbanki sõnul läbi aegade Eesti üks kõige populaarsemaid ettevõtete tegevusvaldkondi hulgi- ja jaekaubandus.

“Ettevõtlusega alustamine on seotud tegutsemistahte ja riskivalmidusega, eriti täna kui oleme samal ajal silmitsi nii tervishoiukriisi kui ka kiirelt kasvava majandusega. Huvitav on näha, et sellistes oludes on nii paljud julgenud astuda esimese sammu ja ettevõtte asutanud,” märkis Swedbanki äripanganduse juht Aira Nigul-Lepp.

Riikliku eripärana juhib Nigul-Lepp veel tähelepanu, et Eestis asutatakse oluliselt rohkem ettevõtteid kui rahvaarvult suuremates riikides Lätis või Leedus. “Kindlasti peab Eestis asutamise numbri kõrval jälgima ka majanduslikult aktiivseks muutuvate äriühingute hulka, sest meie asutatud ettevõtete hulgas on palju selliseid, kus äritegevuseni ei jõutagi,” nentis ta.

Huvitava trendina ettevõtlusmaastikult toob Swedbanki äripanganduse juht veel välja stabiilselt populaarse füüsilisest isikust ettevõtjate hulga. Tänavu osaühingute järel populaarsuselt teine ettevõtlusvorm moodustas ligi kuus protsenti kõigist asutatud äriühingutest.

Uute ettevõtete aktiivse asutamise üks põhjuseid on seotud ka üldise huvi kasvuga investeerimise vastu nii ettevõtete- kui eraisikute hulgas ja pensionireformi järel investeeringute haldamiseks loodud ettevõtetega. Viimase aasta jooksul on Swedbanki statistika põhjal kasvanud ka ettevõtete huvi väärtpaberikontode avamise vastu.

Piirkondadest asutati Eestis enim ettevõtteid kolmes suurimas linnas Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Füüsilisest isikust ettevõtjate asutamisel paistab Tallinna ja Tartu kõrval silma Narva.

Allikas Pealinn.ee

Jaga
Back to top button