0.1 C
Tallinn
Teisipäev 28. märts 2023
HuvitavatSeitse suurimat puhkusel tehtavat viga.

Seitse suurimat puhkusel tehtavat viga.

Kas ootad pikisilmi suvepuhkust? Nagu meiegi! Mõnulemine sooja suvepäikese all, karastav suplus jahedas merevees, kauni looduse avastamine ja tavalisest argirutiinist pääsemine on vaid mõned asjadest, mis muudavad suvepuhkuse tõeliselt eriliseks.

Kas ootad pikisilmi suvepuhkust? Nagu meiegi! Mõnulemine sooja suvepäikese all, karastav suplus jahedas merevees, kauni looduse avastamine ja tavalisest argirutiinist pääsemine on vaid mõned asjadest, mis muudavad suvepuhkuse tõeliselt eriliseks. Samas muudame rumalaid vigu tehes sageli ise oma puhkuse vähem meeldivaks. Alljärgnevalt kirjutame seitsmest suurimast veast, mida võid suvepuhkuse ajal teha; väldi neid niipalju kui võimalik ja olgu sinu suvepäevad sel korral täiuslikud!

Viga nr 1: Igast pisiasjast kümnete fotode tegemine

Kestvate visuaalsete mälestuste jäädvustamine ei ole muidugi halb idee, kuid kaameraga klõpsutamisel peab olema piir. Paljud teevad selle vea, et teevad tohutul hulgal pilte igast pisiasjast, mis neile silma alla satub, jäädes samal ajal ilma tegelikest puhkuseelamustest. Tee muidugi fotosid, aga ära sellega liiale mine. Lisaks sellele, et kõike läbi kaamerasilma vaadates jääd ilma päriselamustest, võid oma pildistamismaaniaga oma puhkusekaaslased hulluks ajada. Selline asi mõistagi on tõeline tujurikkuja!

Viga nr 2: Samasuguse toidu söömine nagu kodus

Puhkusele minek on ideaalne võimalus unustada argielu ja kogeda palju uut ja huvitavat. Tunnista üles: puhkusereisil olles kipud sageli sööma täpselt samu toite, nagu kodus harjumuspäraselt sööd. See on viga! Ole natuke seiklushimulisem ja proovi selle asemel kohalikke roogi. Sul on aasta ülejäänud 50 nädalal rohkem kui küll aega ja võimalust süüa tavalist sööki…

Viga nr 3: Kohalikest erinemine

Paljud inimesed tõepoolest erinevad silmatorkavalt puhkusel viibides kohalikust rahvast. Mitte et nad seda just päriselt tahaksid, vaid sellepärast, et nad ei mõtle võimalikele negatiivsetele tagajärgedele. Turistina ringikäimine toob kindlasti kaasa soovimatut tähelepanu, nii et ürita sulanduda. Samas ära sulandumisega ka üle pinguta, sest arvatavasti jätad niimoodi eriliselt ülepingutatud mulje.


Viga nr 4: Seadusrikkumine

Seadusrikkumine ei ole muidugi kunagi kuigi hea mõte, eriti aga siis, kui oled kodust kaugel puhkusereisil.  Isegi väikesed rikkumised, näiteks liikluseeskirjade eiramine, suitsetamine kohas, kus see pole lubatud, või prügi jätmine randa, võivad muuta su puhkuse õudusunenäoks. Ole ettevaatlik ja täida reegleid, siis ei sea sa oma lõõgastavat puhkust mõne rumala või ebavajaliku teoga ohtu.

Viga nr 5: Vingumine

Jube palav on! Ma jäätun siin külmas vees ära! Inimesed on siin nii imelikud! Selles restoranis ei saa isegi kaardiga maksta! Siin on kõik nii kallis! Jube palju rahvast! Kas oled ka ise midagi sarnast kuuldavale toonud? Päris kindlasti oled! Vingumine ja hädaldamine ei ole kunagi hea, kuid vingumine puhkuse ajal võib kogu puhkuse mõtte ära nullida. Sa lähed ju puhkusele selleks, et pääseda igapäevasest rutiinist nii kaugele kui võimalik, nii et haara võimalusest ja püüa näha iga puhkusereisil ette sattuva seiga positiivset külge.

Viga nr 6: Kõige jagamine sotsiaalmeedias

Muidugi võivad su sõbrad tunda siirast huvi selle vastu, mida sa parasjagu teed või näed, aga ometi on piir huvitavate postituste ja piltide jagamise ja ennasttäis hoopleja vahel väga habras. Kasuta puhkuse ajal sotsiaalmeediat nii vähe kui võimalik, nii saad päriselt ja vahetult kogeda kõike, mida valitud sihtkohal sulle pakkuda on. Nii ei tüüta sa ka oma sõpru surmani ära!

Viga nr 7: Ainult turistidele mõeldud kohtades käimine

Paljud lähevad kenale suvepuhkusele mere äärde, kuid nad ei lahku kunagi hotelli territooriumilt või sellele lähimast rannast. Kas sina oled üks sellistest inimestest? Kui oled, siis võib-olla oleks aeg midagi uut proovida! Ainult turistialal püsimine on võimaluse käestlaskmine – ole selle asemel veidi seiklushimulisem ja tutvu ka teiste paikadega ja koge, milline su puhkusekoht päriselt on. Kui sa tahad olla päev päeva järel samas kohas ja näha iga päev samu nägusid, võiksid sama hästi ka koju jääda ja reisiraha jääb alles!

Veel artikleid