Friday , 24 September 2021
arvuti

Riik pakub tööalaseid kursusi ligi 15 000 inimesele tasuta.

Haridus- ja teadusministeeriumi tellimusel saavad tänavu enam kui 14 700 täiskasvanut õppida 860-l tasuta tööalasel kursusel, mida pakutakse koostöös kutseõppeasutuste, rakenduskõrgkoolide ja ülikoolidega, vahendas BNS.

Riik on tasuta kursusi pakkunud juba üle kümne aasta ning neist on osa võtnud ligi 100 000 inimest. Asekantsler Robert Lippini sõnul hoiab elukestev õppimine õpioskused värskena, aitab tööturumuutustega kiiremini kohaneda ja annab konkurentsieelise.

Tänavused kursused on suunatud pandeemiast põhjustatud kriisi mõjude leevendamiseks ning toetavad ettevõtete ümberkujunemist vastavalt muutunud oludele. Tööjõu- ja oskuste prognoosisüsteem OSKA raporti järgi on koroonast põhjustatud kriis kiirendanud struktuurseid muutusi majanduses, tööhõives ning trende automatiseerimisele, digitaliseerimisele ja virtuaalkanalites tegutsemisele. Muudatused majanduses on toonud kaasa töötajate koolitusvajaduse hüppelise kasvu.
Jaga

Vaata ka:

Tarokaart

Kirsti Timmeri tarokaardid ennustasid Uudo Sepa lahkuminekut ette

Pühapäeval puhkes skandaal Uudo Sepa ümber, kes avalikustas sotsiaalmeedia vahendusel, et läks reisil olles lahku …

auto

SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor: Soodne autosõit ei teeni ühiskonna huve

Tugeva lobitöö, hea maksulaekumise ja inflatsioonihirmu tõttu on valitsus otsustanud kütuseaktsiisi tõusu edasi lükata. Kuigi …

Tarokaart

Reede 24.09 Tarokaart on MÜNDID 5

Mündid 5 pole just heade mõjudega kaart. Seetõttu tuleks täna olla valmis mitmesugusteks tagasilöökideks ja …

Henn Polluaas.minuaeg

Jürgen Ligi: EKRE liige Enn Põlluaas on suur naljanumber

Eile toimus esimene “Raua valimisstuudio” otsesaade. Saatejuht Mihkel Raud rääkis Eesti poliitilise raskekahurväega ühiskonnas debatti ja vastakaid arvamusi …