Friday , 24 September 2021
politsei

Riik hakkab toetust maksma neile autoomanikele, kelle autod sarnanevad politsei omadega.

Valitsus arutas eelnõud, mille kohaselt hakkaks riik maksma igakuiselt toetust neile autoomanikele, kelle autod osalevad igapäevaselt liikluses ning sarnanevad välimuselt politseisõidukite omadega.
Eelnõu seletuskirjas seisab, et politseisõidukitele sarnaste masinate liikluses osalemine rahustab liiklust ning distsiplineerib edukalt teisi autojuhte.

Antennid külge!

Eelnõu järgi ei hakka toetust saama siiski iga suvalise Škoda omanik, vaid autoomanikel tuleb ka endal vaeva näha, et muuta oma isiklik sõiduk välimuselt rohkem politseiauto sarnaseks.

„Politsei analüüsid on näidanud, et kui autojuhid märkavad liikluses näiteks musta värvi Škodat, millel ka tumendatud klaasid, siis võetakse hoog maha ja püütakse käituda liikluseeskirjadele vastavalt,“ seisab eelnõu seletuskirjas.

„Vestlustest krooniliste liiklusrikkujatega selgus, et neil on aastatega arenenud väga terav silm, mis puudutab politsei eravärvides sõidukeid. Neid märgatakse juba kaugelt, sest osatakse vaadata eritunnuseid nagu tumedad klaasid, antennide rohkus ning lisaesituled,“ selgitab seletuskiri.

„Seega kui liikluses osaleb rohkem autosid, mis sarnanevad politsei omadega, rahustab see oluliselt liiklust terves riigis ning muidu agaralt liiklust rikkuda armastavad kodanikud võtavad jala gaasipedaalilt, kui taolist sõidukit läheduses märkavad.“

skooda1

Selle Škoda omanik toetuse saajate alla ei läheks – autol puuduvad lisaesituled, lisaantennid ning toonklaasid.

Jaga

Vaata ka:

Tarokaart

Kirsti Timmeri tarokaardid ennustasid Uudo Sepa lahkuminekut ette

Pühapäeval puhkes skandaal Uudo Sepa ümber, kes avalikustas sotsiaalmeedia vahendusel, et läks reisil olles lahku …

auto

SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor: Soodne autosõit ei teeni ühiskonna huve

Tugeva lobitöö, hea maksulaekumise ja inflatsioonihirmu tõttu on valitsus otsustanud kütuseaktsiisi tõusu edasi lükata. Kuigi …

Tarokaart

Reede 24.09 Tarokaart on MÜNDID 5

Mündid 5 pole just heade mõjudega kaart. Seetõttu tuleks täna olla valmis mitmesugusteks tagasilöökideks ja …

Henn Polluaas.minuaeg

Jürgen Ligi: EKRE liige Enn Põlluaas on suur naljanumber

Eile toimus esimene “Raua valimisstuudio” otsesaade. Saatejuht Mihkel Raud rääkis Eesti poliitilise raskekahurväega ühiskonnas debatti ja vastakaid arvamusi …