Huvitavat

Riik hakkab toetust maksma neile autoomanikele, kelle autod sarnanevad politsei omadega.

Valitsus arutas eelnõud, mille kohaselt hakkaks riik maksma igakuiselt toetust neile autoomanikele, kelle autod osalevad igapäevaselt liikluses ning sarnanevad välimuselt politseisõidukite omadega.

Eelnõu seletuskirjas seisab, et politseisõidukitele sarnaste masinate liikluses osalemine rahustab liiklust ning distsiplineerib edukalt teisi autojuhte.

Antennid külge!

Eelnõu järgi ei hakka toetust saama siiski iga suvalise Škoda omanik, vaid autoomanikel tuleb ka endal vaeva näha, et muuta oma isiklik sõiduk välimuselt rohkem politseiauto sarnaseks.

„Politsei analüüsid on näidanud, et kui autojuhid märkavad liikluses näiteks musta värvi Škodat, millel ka tumendatud klaasid, siis võetakse hoog maha ja püütakse käituda liikluseeskirjadele vastavalt,“ seisab eelnõu seletuskirjas.

„Vestlustest krooniliste liiklusrikkujatega selgus, et neil on aastatega arenenud väga terav silm, mis puudutab politsei eravärvides sõidukeid. Neid märgatakse juba kaugelt, sest osatakse vaadata eritunnuseid nagu tumedad klaasid, antennide rohkus ning lisaesituled,“ selgitab seletuskiri.

„Seega kui liikluses osaleb rohkem autosid, mis sarnanevad politsei omadega, rahustab see oluliselt liiklust terves riigis ning muidu agaralt liiklust rikkuda armastavad kodanikud võtavad jala gaasipedaalilt, kui taolist sõidukit läheduses märkavad.“

skooda1

Selle Škoda omanik toetuse saajate alla ei läheks – autol puuduvad lisaesituled, lisaantennid ning toonklaasid.
Muid õigusi siiski toetusega ei kaasne

Seletuskirjas seisab, et riikliku toetuse andmine taoliste autode omanikele ei tähenda siiski mitte mingit moodi seda, et need autoomanikud saavad mingisuguseid lisa- või eriõiguseid nagu näiteks teiste autode peatamine vmt.

„Tegemist on ikkagi riiklikult toetatud nn rekvisiitidega, mis aitavad liiklust rahustada ja politsei kohalolu näilisust tõsta,“ seisab seletuskirjas.

 

Toetuse saamiseks tuleb autoomanikul modifitseerida oma auto vastavalt politsei erasõidukite välimusele ning lasta see siis ära kinnitada lähimas politseijaoskonnas, kus autole antakse ka vastav sertifikaat. Alles seejärel saab riigilt rahalist toetust taotlema hakata.

“Kaalumisel on ka lisatoetuse maksmine neile autojuhtidele, kes oma autoga ringi sõites kannavad rohelist helkurvesti,” seisab eelnõu seletuskirja lisas.

Toetuse suurus on esialgse plaani järgi 100 eurot kuus ning seda hakatakse maksma alates 1 aprillist 2022

Allikas. Lugejakiri.ee

Jaga
Back to top button