Sunday , 16 January 2022
elekter

Riigikogu: arutame ja analüüsime elektrihinda suveni, mil probleem ise laheneb

Täna otsustati riigikogus, et elektrihinna alla toomiseks on parim lahendus see, kui valitsus ja riigikogu arutavad, kaaluvad ja analüüsivad hinnakriisi elektriturul kuni järgmise suveni, mil probleem iseenesest laheneb.

Riigikogus täna toimunud arutelul nenditi ka, et juhul kui tuleb soe kevad, võib kõrge elektrihinna probleem juba ka varem iseenesest kaduda.

Mingit venitamist ei tule

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutas tänasel avalikul istungil koos majandus- ja taristuminister Taavi Aasaga, kuidas täpselt kõrge elektrihinna üle arutlemine, analüüsimine ja kaalumine välja võiks näha seni, kuni probleem ise laheneb.

Näiteks lepiti kokku selles, et majandus- ja taristuminister Taavi Aas hakkab käima riigikogus igal nädalal ja pakkuma iga kord välja lahendusi, mis ei tööta ning siis saab riigikogu, mis niikuinii ei tööta, neid arutleda ja analüüsida.

Täna toimunud arutelul nenditi ka, et juhul kui tuleb soe kevad, võib kõrge elektrihinna probleem juba ka varem iseenesest kaduda ja rohkem ei peagi arutlema, analüüsima ja kaaluma, kuidas elektrihinda alla saada.

Ainuke konkreetne otsus, mis täna riigikogus tehti, oli see, et Eesti Rahvusringhäälingule eraldatakse eelarvest 20 miljonit lisaeurot, et ERR saaks näidata otseülekandeid sellest, kuidas riigikogu elektrihinna üle arutleb.

“Nii tekib igal eestlasel telekat vaadates tunne, et probleemile lahenduse otsimisega tegeletakse aktiivselt. Eraldatud rahast peaks jätkuma ülekanneteks kuni suve alguseni,” lepiti täna riigikogus kokku.

Lugu meeldis? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Allikashttps://lugejakiri.ee/

Jaga

Vaata ka:

Tarokaart

Pühapäev 16 jaanuar Tarokaart on MÜNDID KUNINGAS

MÜNDID KUNINGAS kaart näitab, et oled oma elus jõudnud mingi märkimisväärse verstapostini. Nüüd on võimalus …

Martin Helme

Opositsioon on pisarais, politoloog Martin Mölder ütles, et tõenäoliselt jõuab koalitsioon ühise lahenduseni esmaspäeval.

Valitsusliitu kuuluvad Reformierakond ja Keskerakond hakkavad esmaspäeval leevendust otsima kõrgetele energiahindadele. Keskerakonna esimees Jüri Ratas …

numbrid

Maagilised numbrid: 3 ja 7 maailma müütides ja vaimsuses

Inimkond on iidsetest aegadest peale uskunud numbrimaagiasse ning omistanud osale numbritest ja nende kombinatsioonidele suuremat …

Kristi

Kristi Loigo: Minu 19-aastane laps on kahe vaktsiiniga raskelt koroonas, KES VASTUTAB?

Tekst FB:Kristi Loigo Minu 19 a laps on kahe vaktsiiniga raskelt koroonas! Nii, mina tahan …