Sunday , 16 January 2022
droonilt landscape 3 scaled

Rahvusraamatukogu sulgeb peatselt uksed

Kuigi tundub, nagu rahvusraamatukogu oleks Tõnismäel igavesti seisnud, pole see siiski nii. Veel 1980. aastate alguses olid seal eestiaegsete puumajadega tänavad, mis suurehituse nimel ohverdati.

«Rahvusraamatukogu uue hoone projekti saamiseks tehti mitu arhitektuurikonkurssi, mis ühel või teisel põhjusel läbi kukkusid. Viimane konkurss korraldati 1982. aastal ja selle võitis Raine Karp. Aga see oli mõeldud Jaani Seegi alale, kus on maa all Härjapea jõgi, mis poleks lasknud maa-aluseid hoidlaid ehitada,» meenutas rahvusraamatukogu projektide juht Marta Hang.

Raamatukogu ei saanudki päris valmis.

1982. ja 1983. aastal hakkasid levima jutud, et Tõnismäel on üks krunt, kuhu võiks midagi ehitada. Esialgu oli sinna planeeritud küll üks teine hoone – Estonia teatri uus maja,aga lõpuks otsustati sinna ehitada rahvusraamatukogu. Kuna see oli juba neljas katse, siis enam konkurssi korraldama ei hakatud, vaid pakuti projekteerimisõigust kohe Raine Karbile, kes oli teinud nii linnahalli kui Sakala keskuse projektid. Ehitustööd algasid 1985. aastal ja lõppesid 1993. aastal.

Loe edasi SIIT

Allikas Postimees.ee

Jaga

Vaata ka:

Tarokaart

Pühapäev 16 jaanuar Tarokaart on MÜNDID KUNINGAS

MÜNDID KUNINGAS kaart näitab, et oled oma elus jõudnud mingi märkimisväärse verstapostini. Nüüd on võimalus …

Martin Helme

Opositsioon on pisarais, politoloog Martin Mölder ütles, et tõenäoliselt jõuab koalitsioon ühise lahenduseni esmaspäeval.

Valitsusliitu kuuluvad Reformierakond ja Keskerakond hakkavad esmaspäeval leevendust otsima kõrgetele energiahindadele. Keskerakonna esimees Jüri Ratas …

numbrid

Maagilised numbrid: 3 ja 7 maailma müütides ja vaimsuses

Inimkond on iidsetest aegadest peale uskunud numbrimaagiasse ning omistanud osale numbritest ja nende kombinatsioonidele suuremat …

Kristi

Kristi Loigo: Minu 19-aastane laps on kahe vaktsiiniga raskelt koroonas, KES VASTUTAB?

Tekst FB:Kristi Loigo Minu 19 a laps on kahe vaktsiiniga raskelt koroonas! Nii, mina tahan …