Pühapäev , 3 märts 2024
Erakorralised uudised
isa.jpg

Pühapäeval tähistatakse isadepäeva ja heisatakse Eesti lipud

12. novembril on isadepäev ning selle puhul heiskavad kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud Eesti lipu. Lippe on oodatud heiskama ka kõik kodumajapidamised, ettevõtted ja ühingud. Lipud heisatakse kell 8 hommikul ja langetatakse päikeseloojangul.

Isadepäev on aeg, mil me tähistame ja tunnustame isasid ning isafiguure meie eludes. See on päev, mis kutsub üles mõtlema isa rolli tähendusele peres ja ühiskonnas. Hea isa ja halva isa kontseptsioonid on keerukad ja mitmetahulised, peegeldades erinevaid väärtusi ja kultuuritaustasid.

Hea Isa: Toetav, Kohalolev ja Eeskujuks

  1. Emotsionaalne Tugi ja Mõistmine: Hea isa mõistab, et tema roll ei piirdu ainult majandusliku toetusega, vaid ka emotsionaalse turvalisuse ja toetuse pakkumisega. Ta kuulab, mõistab ja on tundlik oma laste vajadustele.
  2. Kohalolek: Hea isa on kohal oma laste jaoks nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Ta võtab aega, et olla osa oma laste elust, olgu selleks siis mänguaeg, spordiüritused või lihtsalt igapäevased vestlused.
  3. Positiivne Eeskuju: Hea isa on oma lastele eeskujuks. Ta õpetab ausust, vastutust, kaastunnet ja kõrgeid eetilisi väärtusi, mida lapsed saavad järgida.
  4. Julgustab Arengut ja Iseseisvust: Hea isa julgustab oma laste iseseisvat mõtlemist ja eneseavastust. Ta toetab neid nende huvide ja kirgede järgimisel, aidates neil arendada enesekindlust ja iseseisvust.

Halb Isa: Eemalolev, Negatiivne Mõju ja Hoolimatus

  1. Eemalolek ja Hooletus: Halb isa on sageli füüsiliselt või emotsionaalselt kättesaamatu. Ta ei pööra piisavalt tähelepanu oma laste vajadustele ja tunnetele, jättes nad ilma vajalikust toetusest ja juhendamisest.
  2. Negatiivne Mõju: Halb isa võib olla negatiivne eeskuju oma käitumise ja väärtushinnangutega. Selline käitumine võib hõlmata agressiivsust, ebaausust, vastutustundetust või muud kahjulikku käitumist.
  3. Karmid ja Ebaõiglased Karistused: Halb isa võib kasutada ebaproportsionaalseid karistusi või olla liiga karm, luues kodus hirmu ja pinget.
  4. Emotsionaalne Võõrandumine: Mõnikord võib halb isa oma lastest emotsionaalselt võõrduda, põhjustades neis tunde, et neid ei väärtustata ega armastata.

Kokkuvõttes, isadepäeva kontekstis on oluline mõista ja tunnustada isade panust meie eludesse. Samuti on see hea hetk mõtiskleda isa rolli üle ja olla tänulik neile, kes on olnud head eeskujud ja toetajad. Samal ajal võib see päev olla ka peegelduse hetk neile, kes on oma rolli kui isa täitmisel raskustes olnud, pakkudes võimalust kasvuks ja muutuseks. Isadus on pidev õppimis- ja arenguteekond, mis mõjutab oluliselt järgnevaid põlvkondi.

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com 2

5 imelise horoskoobiga sodiaagimärki pühapäeval 2. märtsil 2024

1. Jäärad: Täna on teie päev särada! Tunnete end energilisena, enesekindlana ja valmis vallutama maailma.

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Pühapäev 3. märts 2024

Jäär: Täna on hea päev oma partneriga ausateks ja avatud vestlusteks. Võid tunda end eriti

error: Sisu on kaitstud!