jenna norman 8ybZT29CaoA unsplash 850x560 1

Psühholoog: Lapsi ei ole võimalik esimesel eluaastal ära hellitada.

“Ära võta oma last nii tihti kätte”, hoiatab vanem naisterahvas.

Kas esimesel eluaastal, kui laps on veel nii haavatav ja väike, on võimalik teda ära hellitada? On aeg see välja uurida! Asjas aitab selgust leida psühholooh Diana Zande.

Lapse eest hoolitsemine ei ole tema ära hellitamine!
Kõik emad armastavad oma lapsi, kuid käed on need, mis jagavad kallistusi – last ei saa neid kätte võttes ära rikkuda.

Psühholoogid ja lapse arengu eksperdid toonitavad viimastel aastatel üha enam, et last ei saa esimesel eluaastal ära hellitada. Lapsepõlve kogemused saadavad inimest terve elu.
Diana Zande nendib, et vahel võtavad emad beebisid sülle ka selle pärast, et kompenseerida  enda kontakti puudumist kellegi lähedasega.
Paljudel vanematel tekib nüüd kindlasti küsimus, kas laps võib kõike dikteerida, sest me armastame teda ja lubame talle kõike?
Ei, nagu ka täiskasvanutel, peavad ka lastel olema piirid, millest ta aru saab ja mida järgida tuleb..
Spetsialist jagab, et tema vaatluste põhjal tuleb välja, et tihti ei lase ka vanemad ise lapsel uusi asju õppida ja tahavad tema eest kõik ära teha.

Kui laps näeb, et kõik tehakse tema eest ära, on väga tõenäoline, et ta ootab sellist käitumist teistelt ka tulevikus.

Armastage oma lapsi ja aidake neid sellega, mida nad ise ei oska, hoidke neid enda lähedal, kui nad seda soovivad, aga laske neil samuti ka ise maailma avastada,
kasvada ja areneda omaette isiksusena!

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop: Reede 24 mai 2024

Jäär Täna keskendutakse perele ja emotsionaalsele heaolule. Hea aeg laadimiseks läbi lähedastega suhtlemise. Suhtlemine on

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Riigisisestel lennuliinidel tõusevad juunist piletihinnadRegionaalminister Piret Hartman saatis kooskõlastusele määruse eelnõu, mille alusel tõusevad juunist lennuliinidel piletihinnad.

„Piletihindu tõstetakse, kuna kehtivad piletihinnad ei vasta teenuse pakkumise tegelikele kuludele ning on võrreldes bussi-