Iga autoomanik soovib, et tema auto püsiks kasutuskõlblik ning selle eluiga oleks pikk. Soovitud eesmärkide saavutamiseks võta aega auto hooldamiseks. Auto korrashoiuga väldid probleemide teket ning saad end igal sõidukorral rahulikult ja mugavalt tunda. Oleme sinu jaoks välja toonud nõuanded auto kauakestvuse säilitamiseks.
Kaitse autot ilmastikutingimuste eest
Arvesta, et autotelgid on mõeldud eelkõige ühele autole, nii et kui peres on mitu sõidukit, mis vajavad varjualust, siis vali hoopis puidust katusealus või garaaž. Puidust garaažide ning katusealuste valik on kõige laiem nii suuruste kui ka lisandväärtuste poolest.
Korista ja puhasta autot vähemalt kord kuus
Lisaks heale väljanägemisele tekitab puhas auto tunde nagu oleks tegemist uue sõidukiga. Samuti aitab see masinal paremini säilida ning pikendab eluiga. Parema väljanägemisega auto eest on võimalik ka hilisema müügisoovi korral selle eest kõrgemat hinda küsida.
Teosta osade vahetus periooditi
Üheks tähtsaimaks talituseks auto kestvuse säilitamisel on selle osade kontroll ja vahetus.
Tähelepanu nõuavad järgmised osad:
- Õhufiltrid, mis koguvad endasse mustust ja tolmu, tuleks välja vahetada kord aastas.
- Aku töövõime langeb kasutamisel ning võib lõpusirgel välja surra. Selle vältimiseks vaheta akut vähemalt iga viie aasta tagant.
- Pidurimootorid ja -klotsid hoiavad pidurid töökorras ja on olulised ohutult liiklemisel. Pane sõites tähele hõõrdumist või kriginat – see viitab pidurite kontrollimise või vahetuse vajadusele. Üldine pidurite eluiga jääb 40 000 ja 100 000 km vahele
Ka väiksemad detailid nagu kuulliigendid, puksid, süütepool, süüteküünlad ja amordid vajavad aeg-ajalt vahetust. Lisaks sellele tuleb jälgida masina õlide ja vedelike vajadust. Peamisteks nimetatud teguriteks töökorra säilitamisel on transmissiooniõli, mootoriõli, pidurivedelik, jahutusvedelik ja roolivõimendi õli. Kuna igaüks meist ei ole suuteline kõike ise kontrollima ja vahetama, siis tuleb selleks pöörduda spetsialisti poole. Käi järjepidevalt ülevaatuses ja pea selle kohta logi. Märgi üles kuupäev ja tehtud tööd, et tulevikus vältida võimalikku segadust.
allikas: saladused.ee