Tuesday , 18 January 2022
id kaart

Politsei tuletab meelde: taotle dokumendid aegsasti ja kasuta iseteenindust

Politsei tuletab meelde: taotle dokumendid aegsasti ja kasuta iseteenindust

Puhkusteperioodil pöördub üha enam inimesi politsei teenindussaalidesse uusi dokumente taotlema. Politsei tuletab meelde, et dokumendid tuleb taotleda aegsasti ning soovitatavalt iseteeninduses, mida kasutab üle 40% taotlejatest.

Lääne-Harju politseijaoskonna teenindustalituse juhataja Tiina Rekkaro räägib, et suveperioodil külastab teenindussaale tavapärasest enam dokumentide taotlejaid, mistõttu on teenindussaalides oluliselt pikenenud ootejärjekorrad. „Selleks, et vältida kuumadel päevadel tundide viisi järjekorras seismist, soovitame dokumendid taotleda mõne minutiga iseteeninduses. Esmalt tuleks enda arvutis või nutiseadmes külastada aadressi iseteenidus.politsei.ee. Kui inimesel on olemas nõuetekohane foto ja tema sõrmejäljed kehtivad, saab dokumendi taotleda teenindussaali tulemata. Kui andmed on puudulikud, tuleb läbi astuda teenindussaalis olevast digikioskist, milles saab tasuta teha nõuetekohast fotot, anda sõrmejälgi ja allkirjanäidist. Seejärel saab taotlemist mugavalt jätkata iseteeninduses, kuhu digikioskis antud andmed automaatselt edasi liiguvad. Iseteeninduses on dokumentide taotlemine ka soodsam,“ rääkis Rekkaro.

Ühtlasi tuletab politsei meelde, et dokumentide taotlemist ei maksa jätta viimasele minutile, sest tavakorras dokumentide valmimine võtab aega kuni 30 päeva. „Juhul, kui dokumenti on tarvis kiiremini, tuleks see taotleda kiirkorras, mitte jääda lootma, et tavakorras taotletud dokument valmib kiiremini kui 30 päeva. Kiirkorras taotledes võtab ID-kaardi tegemine aega viis tööpäeva ja passi tegemine kaks tööpäeva,“ rääkis Rekkaro ja lisas, et valminud dokumendile järele tulemiseks tasub broneerida aeg aadressil broneering.politsei.ee – nii saab dokumendi kätte ilma järjekorrata.

„Samuti tasub meeles pidada, et Eesti pass ei ole kohustuslik dokument ning kui inimese töö ei ole seotud reisimisega, ei ole passi aegumisel uue taotlemisega kiiret. Passi on vaja reisimiseks inimestel, kel puudub kindel kodakondsus. Eesti kodanikel on passi tarvis vaid reisimiseks väljapoole Euroopa Liitu, Euroopa Liidu siseselt piisab ID-kaardist,“ lisas Rekkaro.

Sel aastal on kokku esitatud 110 199 dokumenditaotlust, neist 45 092 taotlust iseteeninduses.

Jaga

Vaata ka:

wise

OLULINE: Eestlaste Wise pakub oma töötajatele 126-päevast täispalgaga isapuhkust

Eestlaste asutatud Briti finantstehnoloogiaettevõte Wise alustab uue puhkusepoliitikaga, mis võetakse kasutusele ettevõtte kontorites kogu maailmas …

indoneesia

Indoneesia parlament kiitis heaks seaduse rajada UUS riigi pealinn Kalimantanisse.

Indoneesia uue pealinna rajamiseks kulub 35 miljardit dollarit ning selle nimeks saab Nusantara, mis tähendab …

26166979 1772717192749034 5215974079727849660 n

OLULINE: Postiteenused muutuvad oluliselt.

„Inimeste elukvaliteet peab olema tagatud igas Eestimaa nurgas ja postiteenuse kättesaadavus on kindlasti selle oluline …

Elron rong

Tallinna-Tartu rongid hilinevad soojakraadide tulekuni

Viimase kahe nädala jooksul on mitmed Tallinna-Tartu rongid hilinenud või osaliselt asendatud bussidega, kuna äsja …