Erakorralised uudised
rodion kutsaev 0VGG7cqTwCo unsplash 850x560 1

Põhjused, miks ma ei postita oma lapsest sotsiaalmeediasse pilte

Me oleme esimene põlvkond emasid, kelle lapsed on sündinud sotsiaalmeedia-ajastul. Seega on täiesti arusaadav, et sotsiaalmeedias oma isikliku elu jagamise või jagamata jätmise tagajärjed pole veel teada ning vanemad on selles osas väga erinevatel arvamustel.

Ühe tütre ema Jessica Abo selgitab, miks ta ei ole soovinud oma lapsest internetis pilte avaldada:

“Sotsiaalmeedia võimaldab erinevates kohtades elavatel inimestel teineteise eludega kursis olla. Mulle meeldib vaadata pilte sinu lastest ja minumeelest on suurepärane, et sa oled otsustanud jagada videot oma lapsest laulmas, naermas või esimesi samme tegemas.

Kuid mina otsustasin oma rasedusest, sünnitusest ja beebist pilte mitte jagada, sest need on minu elu see osa, mida ma tahan maailma eest kaitsta.

Inimesed küsivad minult tihtilugu, miks ma ei jaga oma tütrest pilte nüüd, kui ta on juba vanem. Esiteks elame me ajastul, mil inimesed saavad väga lühikese aja jooksul teiste inimeste kohta väga palju teada, ja mul ei ole vaja, et teised teaksid 24/7, kus mu perekond on. Teiseks tahan ma kaitsta oma tütre privaatsust. Ta ei ole veel piisavalt vana, et mulle öelda, kas see on okei, kui ma tema elu maailmaga jagan, sest ta ei ole veel piisavalt vana, et üldse aru saada, mida see tegelikult tähendab.

Mul pole aimugi, kas mu tütar on teismelisena pettunud, kui teada saab, et ma ei teinudki talle miljoni jälgijaga Instagrami kontot, või on ta õnnelik, et temast ei ole internetis vanni-, jonni-, toitmis- ega mingeid muid pilte.

Ma olen tähele pannud, et mõned emad vaatavad mida teised teevad ja võtavad seda kommentaarina nende enda tegevusele. Kuid see ei ole nii. See, et ma ei postita oma pere pilte sotsiaalmeediasse, ei tähenda, et ma peaksin valeks, et sina seda teed.

Kas ma teen oma lapsest esimesel koolipäeval pildi? loomulikult! Kas ma jagan seda pilti koos kooli nime, klassi ja õpetaja nimega sotsiaalmeedias? Ei. Ma ei ole kunagi palunud, et mu last ei pildistataks näiteks sünnipäevadel grupipiltidel, kuid ma olen sõbralikult palunud, et mind ega minu abikaasat ei märgitaks nendele piltidele.

Ma ei saa oma last kõige eest kaitsta, aga ma saan kohelda teda austusega ja toetada tema valikuid. Kui taon piisavalt vana, et ise internetti kasutada, siis annan ma talle hea meelega ligipääsu kõigile temast tehtud piltidele, ja kui ta otsustav mõne neist üles laadida, olen mina esimene, kes “meeldib” vajutab.”

Allikas: https://emmedeklubi.ee

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Esmaspäev 27 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on sinu armuelu täis kirge ja spontaansust. Oled

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop Esmaspäevaks, 27. Mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Võlurit Tänane päev annab Jäärale jõudu ja motivatsiooni.