Friday , 28 January 2022
Peeter Vosa
Peeter Võsa ja Märt Ringmaa intervjuu saatega „Peeter Võsa eksklusiivintervjuu. Pae tänava pommimees“. Tallinn. 12.01.2021. Foto: Remo Tõnismäe/Postimees

Peeter Võsa suundub kiirguslinna Tšornobõl reportaaži tegema

Tšornobõli tuumakatastroofi 35. aastapäeva ja Kanal 2 ekraanile jõudva HBO auhinnatud minisarja “Tšornobõl” puhul lähetab telekanal kartmatu lendsalga läbi koroonat põdeva Ida-Euroopa otse sündmuspaika. Kanal 2e vaatajateni jõuab eksklusiivne erisaade „Peeter Võsa. Tšornobõli katastroofi pikk vari“.

 

 

Erisaate mõte tuli ootamatult – Peeter Võsal polnud isegi kehtivat passi. “Kohe ütlesin jah! Kui on maavärinad, katastroofid, surm ja viletsus, siis mina olen õige mees, kellele helistada. Hull aeg nõuab hulle inimesi ja otsus minna tuli kergelt,” sõnab Võsa. Kuna Tšornobõl on kinnine tsoon, siis ootavad ees ettearvamatud olukorrad – välisajakirjanikud pole oodatud ning halvimal juhul võib sattuda isegi vangi. Võsa lubab aga mängu panna kogu oma sarmi ja kõik tutvused, et keelatud aladele sisse pääseda.

 

Erisaates saab näha eksklusiivintervjuusid katastroofi tagajärgede likvideerimisel osalenud eestlastega ja piirkonna tänaste elanikega.

 

 

„Tšornobõli katastroof oli sündmus, mis puudutas miljoneid elusid. Televisiooni eesmärk on ka jutustada inimestele lugusid, mis neid ka puudutavad ja Peeter on mahlakate reportaažide suurmeister“ ütleb Kanal 2 juht Jüri Pihel.

 

 

“Algne plaan oli reedel autoga läbi Valgevene minna, kuid sinna oli vaja viisat, mille taotlemiseks meil kahjuks aega ei olnud. Tuleb minna Eesti-Läti-Leedu poolt ja sealt Kiievi peale. Leedus on meeletu karantiin, maakonnapiirid on kinni. Poola kohta infot pole. Ka Ukraina on täielik pandeemia pesa,” kirjeldab Võsa kiirelt paika pandud reisiplaani. Lisaks Tšornobõlile endale plaanitakse külastada ka Leedu tuumajaama Ignalinat, kus HBO menusarja tuumajaama stseenid üles filmiti.

 

“Ma olen elanud küll mitte väga pika, kuid põneva elu ja tahan et see jätkuks.” ütleb Võsa lõpetuseks ja asub tiimiga teele. Kas jõutakse kohale ja millised seiklused võtterühma ees ootavad, näeme juba varsti Kanal 2 eetris.

 

Tšornobõli erisaade „Peeter Võsa. Tšornobõli katastroofi pikk vari“ on eetris pühapäeval, 25. aprillil, kell 21:05. Auhinnatud minisari „Tšornobõl“ alustab Kanal 2s juba 26.aprillil.

Tsornobol

Jaga

Vaata ka:

Arnold Oksmaa

Nii Soomes kui Eestis lavalaudu vallutanud meelelahutustäht Arnold Oksmaa on Eestis tagasi.

Elu24-le avaldab Arnold Oksmaa, et alustas tööd pealinna Maximas, kus on juba nädala aega olnud …

eestloto

Eesti Loto annab välja KoroonaLoterii, millega võib võita koroonapassi või negatiivse testi.

AS Eesti Loto, mis on loteriide korraldamisega tegelev ettevõte, ning kuulub täielikult Eesti riigile, andis …

pildistamine

ADVOKAAT SELGITAB Kus võib pildistada ja kuidas neid pilte kasutada?

Pea igal inimesel on endaga kaasas salvestustehnika telefoni näol ning vahel tundub, et seda kasutatakse …

Maxima tootajad scaled

Maximas on sadu töötajaid, kes on ettevõttesse väga pikalt püsima jäänud

Suure hulga töötajate kõrval, kes on Maxima Eestis olnud juba 10 või 15 aastat, täitus …