Kui peegel kukub maha ja puruneb, on erinevad kultuurid ja uskumused sellele andnud mitmesuguseid tähendusi. Mõned peavad seda halva õnne märgiks, teised aga näevad selles võimalust uueks alguseks või isegi õnne toojana.
- Halb õnn: Levinuim uskumus on, et peegli purunemine toob kaasa halba õnne. See tuleneb vanast uskumusest, et peegel peegeldab hinge ja selle purunemine põhjustab hinge kahjustamist. Selline uskumus on levinud paljudes kultuurides, sealhulgas Lääne-Euroopas.
- Seitsme aasta needus: Mõnes kultuuris arvatakse, et peegli purunemine toob kaasa seitse aastat halba õnne. See uskumus pärineb Rooma ajast, kus arvati, et elu uueneb iga seitsme aasta tagant ja seega peegli purunemine mõjutab inimese elu järgmise seitsme aasta jooksul.
- Uus algus: Teisest küljest on kultuure, kus peegli purunemist peetakse uue alguse sümboliks. Purunenud peegel võib tähendada vana ja halva minapildi lõppu ning uue ja positiivsema enesetaju algust.
- Maagia ja kaitse: Mõnedes uskumustes võib peegli purunemist pidada kaitsvaks märgiks. Näiteks mõnes maagilises traditsioonis kasutatakse peeglikilde kaitseamulettidena kurjade vaimude vastu.
- Õnne tooja: Mõnes kultuuris võidakse purunenud peeglit pidada õnne toojaks, eriti kui see puruneb loomulikul viisil ilma inimese sekkumiseta. Sellisel juhul võib see tähendada, et universum saadab positiivse sõnumi.
Kokkuvõttes varieerub peegli purunemise tähendus kultuuriti ja individuaalselt. Mõned inimesed usuvad, et see toob halba õnne, teised näevad selles uue alguse või isegi õnne sümbolit.