Erakorralised uudised
georgia de lotz kubiNW8MceM unsplash

Kuidas suurendada interneti kiirust kodus

Interneti kiiruse suurendamine kodus hõlmab mitmeid samme ja võimalikke lahendusi. Siin on mõned peamised meetodid, mida saate proovida:

  1. WiFi Ruuteri Asukoht: Veenduge, et teie WiFi ruuter asub kodus keskses kohas. Ruuteri asukoht peaks olema avatud, kõrgel ning eemal seintest ja suurtest metallist esemetest, mis võivad signaali nõrgendada.

  1. Ruuteri Uuendamine: Kui teie ruuter on vana, ei pruugi see toetada uusimaid kiirusi ja tehnoloogiaid. Uuema ja võimekama ruuteri ostmine võib oluliselt kiirust tõsta.

  1. Võrguseadmete Taaskäivitamine: Taaskäivitage ruuter ja modem regulaarselt. See võib parandada ühenduse kvaliteeti ja kiirust.

  1. Turvalisus: Veenduge, et teie WiFi võrk on turvatud parooliga, et vältida volitamata kasutajate pääsu teie võrku, mis võib kiirust vähendada.

  1. Tarkvarauuendused: Uuendage ruuteri tarkvara, et tagada parim võimalik jõudlus ja turvalisus.

  1. Võrgu Kasutamise Haldamine: Vältige suure ribalaiusega tegevusi (nagu suurte failide allalaadimine või HD video voogedastus) tipptundidel, kui paljud inimesed võivad teie võrku kasutada.

  1. WiFi Kanali Vahetamine: WiFi kanalite ummikud võivad aeglustada teie interneti kiirust, eriti tihedalt asustatud aladel. Vahetage oma WiFi kanalit, et leida vähem koormatud sagedus.

  1. Traadiga Ühendus: Kui võimalik, kasutage traadiga Etherneti ühendust, mis on tavaliselt kiirem ja stabiilsem kui traadita ühendus.

  1. Võrgu Laiendajad või Mesh Süsteemid: Suuremates kodudes või sellistes, kus on palju takistusi, võib olla kasulik kasutada WiFi võrgu laiendajaid või mesh süsteemi, et tagada kogu majas tugev ja stabiilne signaal.

  1. Internetiteenuse Pakkuja (ISP): Kontrollige, kas teie praegune internetiplaan vastab teie vajadustele. Kui mitte, kaaluge kiirema plaani valimist või teenusepakkujat vahetada.

Interneti kiiruse suurendamine sõltub sageli teie kodu spetsiifilistest tingimustest ja seadmetest, nii et võite vajada erinevate strateegiate kombinatsiooni, et leida parim lahendus.

Vaata ka:

ILM

ILM: Teisipäev 17.06 – Kohati sajab hoovihma, sooja kuni +25C

Öösel: Lääne-Eesti saartel ja rannikul vähese ning vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Mandril on pilves

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

TÄIENDATUD: Harjumaal hukkus liiklusõnnetuses inimene

Täiendus kell 21:45 Kommenteerib Põhja prefektuuri Ida-Harju jaoskonna välijuht Ilja Pahhomov: Esialgsetel andmetel sõitis 37-aastane