Valitsuse tänasel pressikonverentsil koroonanakkuste rekordit kommenteerides tõdes peaminister Kaja Kallas, et olukord oli ette ennustatav. „Seda hiidlainet oleme me oodanud, sest see on tulnud kõikides riikides. Hinnangud on, et tipupäevadel võib meie nakatumine tõusta isegi kuue kuni seitsme tuhande nakatununi päevas.“
Peaminister soovis panna inimestele südamele, et kuigi omikroni tüve peetakse võrdlemisi leebeks, ei ole ka delta tüvi kuhugi kadunud.
Tervise- ja tööminister Tanel Kiik toonitas, et koroonast rääkimisel on peamiseks märksõnaks endiselt vaktsineerimine. „Kuigi tõhustusdooside tegemine on kiirenenud ei tohi hoiak, et omikron on kerge tüvi, meid uinutada,” ütles ta. “Haiglate koormus on olnud stabiilne, kuid see tähendab ka seda, et see koormus pole langenud. Kui tõhustusdoosi kaitse puhul on haigel 25 korda väiksem võimalus haiglasse sattuda, siis miks peaks keegi tahtma võtta endale 25 korda suurema riski?“
Ka Kiik tuletas rahvale meelde, et viiruse delta tüvi liigub endiselt ringi ning tegelikult ei ole võimalik ette prognoosida, milline järgmine tüvi võib välja ilmuda.
Kiige sõnul algatati täna ka vaktsiini- ja patsiendikindlustuse eelnõu, mis peaks mais jõustuma. „See annab võimaluse esitada kahjutaotlusi tõsiste vaktsiinitüsistuste puhul ning seda ka tagasiulatuvalt. Patsiendikindlustus säästab kahju kannatajat tülikast kohtuteest ning hüvitist saadakse läbi kindlustuse.“, sõnas ta.
Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo juhtis tähelepanu, et homme on viimane päev, kui hoolekandeasutused saavad esitada avaldusi toetusmeetmete taotlemiseks. „Vaktsineerimise tõhustamiseks tegime toetusmeetme ning 66 hoolekandeasutust on saanud tuge. Pool ette nähtud ressursist on tänaseks kasutatud.“