Erakorralised uudised
laps

Parimad toidud sinu lapse aju jaoks.

Hommikusöök

See on tõsi – hommikusöök on päeva kõige olulisem eine, eriti kui rääkida lastest, kes peavad iga päev seisma silmitsi väljakutsega õppida uusi asju. Siin on mõned koostisosad, mis muudavad sinu laste hommikusöögi tõeliseks tšempionide eineks…

Müsli ja piimatooted

Müsli annab palju energiat, mis võimaldab sinu lastel olla terve päev tähelepanelik ja keskendunud. Müsli kõrvale sobivad suurepäraselt piim ja jogurt, sest mõlemad toetavad aju arengut.

Pähklid ja puuviljad

Kui sinu lapsed eelistavad enne kooliminekut kergemat einet, siis puuviljad koos pähklitega sobivad selleks ideaalselt. Pähklid on teada-tuntud ajutöö edendajad ning ka puuviljad toetavad lapse ajutööd, kuna sisaldavad palju toitvaid vitamiine ja mineraale.

Lõuna

Pärast paari nõudlikku koolitundi igatsevad sinu lapsed kindlasti maitsvat ja toitvat lõunasööki, mis taastaks nende energiavarud ning võimaldaks ka pärastlõunal aktiivne olla. On palju toiduaineid, mis muudavad sinu laste lõunasöögi supereineks…

Kala

Kalalihas on tohutult palju omega-3 rasvhappeid, mis on hea ajutöö eelduseks. Tuunikala ja lõhe on ideaalsed valikud, kuna neil on suhteliselt neutraalne maitse ning nad võivad potentsiaalselt vastata sinu laste nõudlikele ootustele.

Punane liha

Punane liha on toidumaailmas veidi kehva mainega, kuid ainult juhul, kui seda süüakse liiga tihti. Muidu on punases lihas fantastiliselt palju rauda; ning kui sa veel ei teadnud – raud on vajalik hapniku transportimiseks ajju, mistõttu on see sinu laste ajutöö jaoks ülioluline.

Köögiviljad

Köögivilju on väga erinevaid ning neid saab kombineerida igasuguse valgurikka toiduga. Kui soovid köögiviljade populaarsust oma laste silmis tõsta, siis pead ära kasutama köögiviljade elavaid värve, et muuta eined lõbusaks ja põnevaks. Võid kasutada porgandeid, brokolit, tomateid, paprikat ja paljusid teisi värviküllaseid köögivilju, et anda oma lastele vajalikke vitamiine.

Õhtusöök

Õhtusöök peaks olema võrdlemisi kerge, et see magamise ajal sinu laste seedesüsteemi liialt ei koormaks. Ning jällegi on palju tervislikke valikuid, mis noort aju piisavalt toidavad…

Salatid

Salatid on sinu laste õhtusöögi jaoks ideaalne valik, sest need sisaldavad palju toitaineid, mis võimaldavad ajul pärast intellektuaalseid väljakutseid täis olnud päeva taastuda. Lihtsalt ära unusta lisada taimset toiduõli, sest selles on palju E-vitamiini, mis on sinu laste ajurakkude kaitseks üliolulised.

Munad

Koliin on eriline aine, mis parandab mälu, soodustab ajurakkude tootmist ning kaitseb nende membraane. Kas teadsid? Munades on palju koliini, nii et need võivad olla just see, mida sinu laps järgmise koolipäeva väljakutsetega silmitsi seismiseks vajab. Ära ainult liiale mine, sest munad sisaldavad ka palju kolesterooli…

Vahepalad

Kasvavad lapsed peavad sööma vähemalt 5 einet päevas, nii et ära unusta oma laste menüüst vahepalu. Kas tead, millised vahepalad lastele kõige enam meeldivad?

Võileivad

Võileivad on laste vahepaladeks ideaalne valik. Need meeldivad lastele, lisaks võid kahe leivaviilu vahele panna peaaegu kõike – köögivilju, kala, tervislikke määrdeid ja isegi marju. Kõik need koostisosad tõstavad laste võimekust, tänu millele on neil koolis toimuvat lihtsam jälgida. Ning kui nende vahepaladele alati klaasi vett, teed või värsket puuviljamahla lisad, võid end ehk õigustatult maailma parimaks lapsevanemaks nimetada!

Vaata ka:

kert kingo

TÄIENDATUD: Prokuratuur taotleb Kert Kingole (EKRE) vangistust

Täiendatud 17.06.2024 Prokuratuur  taotleb Kingole dokumendi võltsimise ja kelmuse eest kokku kaks aastat vangistust, mida

Titanium Baltics SEB rohelaen

SEB finantseerib rohelaenuga Titanium stockoffice projekti

Septembris 2023 valmis Titaniumi tellitud projekt stockoffice’i, mis asub Tallinnas, Tala tänava ja J. Smuuli