Monday , 27 September 2021
pound euro exchange rate brexit news dollar gbp latest 899653

Panusta 60 sekundit kuus ja saad miljonäriks, garanteeritult

Panusta 60 sekundit kuus ja saad miljonäriks, garanteeritult

Konseptsioon, kus inimene vahetab oma aja raha vastu (töösuhe, väikeettevõte) on meile kõigile hästi teada. Aga selline hõivatus, kus inimene ei tee mitte midagi ja teenib hõlptulu, ei ole nagu kuidagi harjumuspärane. See läheks justkui vastuollu selle klassikalise oravarattas jooksmise mudeliga, mida koolisüsteem sadu aastaid õpetanud on (passiivne tulu on kättesaadav ainult aristokraatidest sünnijärgsetele vabrikuomanikele).

Kuhu ma selle 60 sekundit panustan?
Minu ettepanek Sulle on, et sa panustaksid iga kuu 60 sekundit selleks, et teeksid ühe ülekande. Iga kuu, vahetpidamata ja niimoodi aastaid ja aastaid järjest. Teed selle ülekande oma investeerimiskontole ja ostad selle raha eest kas aktsiaid või kinnisvara. Ära püüa turgu üle kavaldada, vaid osta lihtsalt midagi üldist (aktsiaindeksid, kinnisvara), peaasi, et Sa lihtsalt seda teeksid.

60 sekundiga kuus miljonäriks
Jätkan nüüd konkreetse kolmest osast koosneva näitega:
1) Sa investeerid igakuiselt, 300 eurot kuus, ilma igasuguse algkapitalita. 300 eurot ei ole juhuslik number, see on tänases Eestis umbes 15% keskmise leibkonna igakuisest sissetulekust. Seega pole mõtet vaielda, enamus meist suudaks seda teha, kui end kokku võtame!
2) Sa jätkad investeeringuid 30 aasta vältel, keskmise aastase tulususega 12%.
3) Eeldusel, et Sa pole vahepeal midagi välja võtnud (st kõik tulud on koguaeg reinvesteeritud), oled 30 aasta pärast miljonär (pööra sellele sõnale tähelepanu: miljonär).

Loomulikult võib 30 aastat tunduda liiga pikk aeg (äge oleks hoopis 30 päevaga miljonäriks saada, nagu Nigeeriast saadetud petukirjas lubatakse). Muidugi võib 12% keskmine tulusus olla liiga suur. Tõtt-öelda võiks konservatiivselt arvestada tootlusega 6-12%, eeldusel, et investeerid kinnisvarasse või aktsiatesse. AGA, see ei muuda põhimõtet – liitintress kasvatab Su vara täiesti uskumatutes mõõtmetes.

Vastuväiteid?
Muidugi võid Sa väita, et see kõik on nii suur pingutus ja see võtab palju rohkem energiat kui 60 sekundit. Aga ma kohe üldse ei nõustu sellega. Mina ja Jaanika (WOWW asutajad) alustasime regulaarse investeerimisega aastal 2013 ja esimesed paar kuud nõudis see tõesti pingutust, aga sealt edasi tekkis juba harjumus. Mina konkreetselt ei ole ka mingi suurem asi eelarve pidaja eraisiku kuludes, seega minul on kõige lihtsam nõnda, et kuu keskpaigas ma lihtsalt teen selle ülekande ära (näiteks 300 eurot) ja see raha on minu jaoks läinud, unustatud.

Alles aastaid hiljem, kui kogutud on hea ports raha, tuleb see magus- mõnusalt meelde ja tekitab hea sooja tunde. Siis oled Sa tänulik, et otsustasid hakata WOWW elu elama.

Allikas: https://www.woww.com/

Jaga

Vaata ka:

230705909 3000620880215968 3165405321921305074 n

Mamibot Robotid – Uue aja moodsad koristusmasinad

Mamibot on tegutsenud Eestis tänaseks päevaks juba pea kaks aastat. Mamiboti idee tuli tegelikult kodustest …

BOLT DRIVE 9281 1024x682 1

Vastused kõige populaarsematele Bolt Drive’i küsimustele

Bolt Drive on soodne ja mugav autojagamisteenus, mis on saadaval ööpäevaringselt. Selles artiklis anname vastused …

20210716160449 MG 0235 2

Goriziana Caffè – Heal kohvil on oma stiil!

Goriziana Caffè – Heal kohvil on oma stiil! MEIST Itaalia ettevõte Torrefazione Goriziana Srl on …

getty what is fintech 080220pm jpg yvtZYBW2

Kuidas tehnoloogia on muutnud finantstööstust?

Kuidas tehnoloogia on muutnud finantstööstust? Finantstehnoloogia on oma arengult aastatega üha enam muutunud innovaatilisemaks ning …