Erakorralised uudised
osho

Osho: elu ja õpetused

Osho, tuntud ka kui Bhagwan Shree Rajneesh, oli Indiast pärit vaimne õpetaja ja guru, kes oli aktiivne 1960. ja 1970. aastatel. Ta oli tuntud oma provokatiivsete ja väljakutsvate õpetuste poolest, mis käsitlesid selliseid teemasid nagu vabadus, armastus ja teadlikkus.

Osho sündis 11. detsembril 1931 Madhya Pradeshis Indias. Tema sünninimi oli Chandra Mohan Jain. Ta kasvas üles hindu perekonnas ja sai hariduse traditsioonilises hindulikus koolis.

Osho hakkas huvituma vaimsusest juba noorelt. Ta õppis erinevaid vaimseid traditsioone, sealhulgas hinduismi, budismi ja džainismi. 1953. aastal sai temast džaini munga.

 1. aastatel hakkas Osho oma õpetusi avaldama avalikult. Ta pidas loenguid, andis intervjuusid ja kirjutas raamatuid. Tema õpetused olid segu hinduistlikust, budistlikust ja lääne filosoofiast. Ta rõhutas vabaduse, armastuse ja teadlikkuse tähtsust.

Osho õpetused olid vastuolulised, kuid ta kogus kiiresti järgijaid kogu maailmast. 1970. aastate alguses asutas ta Rajneeshpurami vaimse kogukonna Oregonis Ameerika Ühendriikides. Kogukond kasvas kiiresti ja sai peagi tuntuks oma ekstsentriliste sündmuste ja õpetuste poolest.

 1. aastal lahkus Osho Rajneeshpuramist ja asus elama Šveitsi. Ta jätkas oma õpetuste levitamist kuni oma surmani 1990. aastal.

Osho õpetuste põhiteemad on järgmised:

 • Vabadus: Osho uskus, et inimene peaks olema vaba oma mõtete, tunnete ja tegude valikul. Ta rõhutas, et vabadus on vaimse kasvu oluline tingimus.
 • Armastus: Osho uskus, et armastus on universumi kõige vägevam jõud. Ta õpetas, et armastus on vastus kõigile meie probleemidele.
 • Teadlikkus: Osho uskus, et teadlikkus on vaimse kasvu alus. Ta õpetas, et saame oma elu parandada, kui pöörame tähelepanu oma mõtetele, tunnetele ja tegudele.

Osho õpetused on mõjutanud paljusid inimesi üle maailma. Tema õpetused on aidanud inimestel mõista ennast ja maailma paremini ning elada oma elu täiel rinnal.

Osho pärand

Osho pärand on jätkuvalt elus ja mõjukas. Tema õpetused on tõlgitud paljudesse keeltesse ja neid loetakse kogu maailmas. Ta on inspireerinud paljusid inimesi oma vaimsel teekonnal.

Osho õpetuste mõned konkreetsed mõjud on järgmised:

 • Vaimse vabaduse liikumise kasv: Osho õpetused aitasid kaasa vaimse vabaduse liikumise kasvule. See liikumine rõhutab individuaalset vabadust ja vastutust.
 • Alternatiivsete vaimsete praktikate populaarsuse kasv: Osho õpetused tutvustasid läänemaailmale paljusid alternatiivseid vaimseid praktikaid, nagu tantra, meditatsioon ja jooga.
 • Vaimse tervise teadlikkuse tõus: Osho õpetused aitasid tõsta vaimse tervise teadlikkust. Ta õpetas, et vaimne tervis on sama oluline kui füüsiline tervis.

Osho oli vastuoluline tegelane, kuid tema õpetused on jätkuvalt mõjukad ja inspireerivad. Ta oli visionäär, kes aitas inimestel mõista ennast ja maailma paremini.

Osho õpetused armastusest

Osho uskus, et armastus on universumi kõige vägevam jõud. Ta õpetas, et armastus on vastus kõigile meie probleemidele.

Osho õpetused armastusest on järgmised:

 • Armastus on vabadus: Osho uskus, et armastus on vabadus. Ta õpetas, et kui me armastame kedagi, siis me ei kontrolli teda.
 • Armastus on vastuvõtmine: Osho uskus, et armastus on vastuvõtmine. Ta õpetas, et kui me armastame kedagi, siis me aktsepteerime teda sellisena, nagu ta on.
 • Armastus on andmine: Osho uskus, et armastus on andmine. Ta õpetas, et kui me armastame kedagi, siis me anname talle oma aega, tähelepanu ja armastust.

Osho õpetused armastusest on inspireerinud paljusid inimesi üle maailma. Tema õpetused on aidanud inimestel mõista armastust ja selle tähtsust oma elus.

Siin on mõned konkreetsed näited Osho õpetustest armastusest:

 • “Armastus on teadlikkus, armastus on tähelepanu, armastus on juuresolekul.”
 • “Armastus on vabadus. Kui sa armastad kedagi, siis sa ei kontrolli teda. Sa ei ütle talle, mida teha, sa ei ütle talle, mida mõelda. Sa ei ütle talle, kuidas ta peaks olema. Sa aktsepteerid teda sellisena, nagu ta on.”
 • “Armastus on andmine. See ei ole võtmine. Kui sa armastad kedagi, siis sa annad talle oma aega, tähelepanu ja armastust. Sa ei nõua midagi vastu.”

Osho õpetused armastusest on ajatu. Nad on sama olulised tänapäeval kui nad olid siis, kui ta neid õpetas.

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop: Teisipäev, 18. juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Sauade Äss Täna tõotab tulla energiline ja inspireeriv

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 18 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna oled täis energiat ja valmis võtma vastu uusi