«Kiirabitöötajad pildistavad ilma loata inimesi ja jagavad neid omavahelistes gruppides. Osa grupi liikmeist ei ole isegi mitte meie töötajad, vaid meie jaoks võõrad inimesed!» räägib «Kuuuurijale» vihje teinud Talllinna Kiirabi töötaja. «See, mis nendes gruppides toimub, on rohkem kui õudne!»
Eile tegi Tallinna Kiirabi operatiivjuht Taavi Reimers ka kolleege noomiva postituse Facebookis, kus ta kinnitab meile helistanud naise juttu. Tallinna Kiirabi juht Raul Adlas võtab telefoni vastu, aga kuuldes antud probleemist, ärritub. «Miks te mulle helistate, helistage prokuratuuri!»
Loe edasi SIIT
Allikas: kuuuurija.postimees.ee
See on tõsine probleem, mis võib kahjustada nii patsientide kui ka kiirabibrigaadide mainet.
Patsientide piltide ja haiguslugude jagamine on vastuolus patsientide privaatsuse ja konfidentsiaalsuse põhimõtetega. See võib põhjustada patsientide häbi, piinlikkust või isegi diskrimineerimist.
Laipade piltide jagamine on samuti vastuolus tavadega ja võib kahjustada patsientide perede tundeid.
Kiirabibrigaadide messengeri grupis piltide jagamine võib kahjustada nii kiirabibrigaadide mainet kui ka nende usaldusväärsust. See võib tekitada inimestes tunde, et kiirabibrigaadid ei ole usaldusväärsed ja ei austa patsientide privaatsust.
See on oluline probleem, millele tuleks tähelepanu pöörata. Kiirabibrigaadidel tuleks koolitada patsientide privaatsuse ja konfidentsiaalsuse põhimõtteid ning neile tuleks anda selged juhised, kuidas pilte jagada.
Siin on mõned soovitused, kuidas lahendada seda probleemi:
- Kiirabibrigaadidel tuleks koolitada patsientide privaatsuse ja konfidentsiaalsuse põhimõtteid.
- Kiirabibrigaadidel tuleks anda selged juhised, kuidas pilte jagada.
- Kiirabibrigaadide messengeri gruppide sisu tuleks regulaarselt kontrollida.
- Patsiendid peaksid teadma, et nende pilte ja haiguslugusid võib jagada ilma nende loata.
Kui sa näed, et kiirabibrigaad jagab patsientide pilte või haiguslugusid, siis võid sellest teavitada kiirabi brigaadi juhti või tervishoiuametit.