mobile phone gd5cb26ea7 640

OLULINE: Müüd Facebookis kaupa? Vaata, millisel juhul pead selle pealt ka makse tasuma

Kas oled Facebookis midagi müünud või raha eest kellelegi abi pakkunud? Kui jah, siis kuidas olla kindel, et maksuamet sinuga ühendust ei võta, et äritegevuse eest maksud sisse nõuda?

Müügikeskkondi ja gruppe on sotsiaalmeedias erinevaid: “FB turg. osta, müü ja vaheta”, “Ostan, müün ja vahetan! Reeglite vaba!”, erinevad kaubamärgi outlet’id, “Didrikson Eesti turg” ja veel teisigi.




Maksu- ja tolliameti maksuauditi üksuse juht Erkki Paulus ütleb, et müüjad sageli ei tea, et sotsiaalmeedias kaubeldes tegelevad nad ettevõtlusega ning peavad teenitud tulult ka makse tasuma.

“Üks asi on müüa internetis enda isiklikke asju, millest soovitakse lahti saada. Näiteks, kui ostsid vale suurusega saapad ning müüd need kellelegi edasi, siis saad seda teha maksuvabalt,” märgib ta. “Kuid kui oled tellinud välismaalt kaupa eesmärgiga see Eestis kallimalt edasi müüa, siis on tegemist juba ettevõtlusega ning teenitud summalt tuleb tasuda nii tulu- kui ka sotsiaalmaks.”

Internetis asjade müügiga raha teenivad inimesed ei mõista tihti, et tegemist on ettevõtlusega. Nad ei deklareeri tulu puhtalt teadmatusest ega oska aimatagi, et rikuvad sellega seadust.

Loe edasi SIIT
Allikas. ari.geenius.ee

Vaata ka:

1280px Kristen Michal 2011

Peaminister Kristen Michal osaleb täna Ukraina toetuseks Kiievis toimuval tippkohtumisel

Eesti peaminister Kristen Michal viibib 24. veebruaril, Venemaa agressiooni kolmandal aastapäeval, Ukraina pealinnas Kiievis koos

roolijoodik

24.02.25 Ööpäevaga tabati 23 roolijoodikut

Eile 23.02.24 toimus 1 inimkannatanutega liiklusõnnetus. Juhtimiselt kõrvaldati 23 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused