Tuesday , 2 March 2021

Nutitelefoni mängude arengusuunad: mida toob 2021. aasta?

 

 

Nutitelefoni mängude turg ületab tulu poolest juba filmi- ja muusikatööstust. GameAnalyticsi statistika kohaselt kasvas aktiivsete mängijate arv 2020. aasta esimeses kvartalis koguni 46%, ulatudes 1,75 miljardi kasutajani kuus.  

 

Globaalne mänguanalüütika ettevõte Newzoo ennustas mullu, et 2020. aasta lõpuks ulatub ainuüksi mobiilimängudest saadav tulu 77,2 miljardi USA dollarini. Võrdluseks: 2019. aasta globaalne kinotulu oli üle 42 miljardi ja muusikatööstuses üle 20 miljardi dollari. Seega on nutiseadmete mängude populaarsus meelelahutusmaailma tipus. Miks on mobiilimängud nii edukad ja milliseid trende võime oodata aastal 2021?

 

„Mobiilimängud on alati olnud populaarsed, hoogsam kasv algas aga suuremate ja kvaliteetsete ekraanide tulekuga. Tänane kasutajate arv on enneolematult suur mitmel põhjusel. Esimene põhjus on seotud pidevalt areneva mängude tehnoloogiaga: tänaseks on nutitelefonide mängud oma graafika ja mitmekesiste võimalustega jõudnud väga lähedale personaalarvutite või mängukonsoolide mängudele. Teiseks on inimestel kogu maailmas on praegusel ajal vähem võimalusi sotsialiseerumiseks ja meelelahutuse tarbimiseks. Paljud korvavad seda puudujääki mängudega, mis võimaldavad vähemalt virtuaalselt kaasmängijatega suhelda,” ütles Vitali Donskoi, Huawei Mobile Service äriarenduse juht.

 

Donskoi on veendunud, et 2021. aastal näeme nutitelefoni mängude turul keskendumist  nende mängude ja žanrite arendamisse, mis köidavad aktiivseid ja regulaarseid mängijaid.

 

  1. Paljude osalejatega fantaasiamaailmad

 

Donskoi sõnul on tempokad ja visuaalselt atraktiivsed arvutimängud nagu näiteks „Fortnite“ inspireerinud ka nutitelefonidele mõeldud mänge.

 

„Igal aastal avaldatakse kõige populaarsemate mobiilimängude edetabelid, mis koostatakse tavaliselt mängude allalaadimiste arvu järgi. Edetabelite järgi on mobiilimäng “Garena Free Fire – The Cobra” 2020. aasta populaarseimate mängude seas. Ainuüksi Huawei ametlikust äpipoest AppGallery on selle alla laadinud 36 miljonit kasutajat. Kui vaadata mängu kirjeldust, sarnaneb see väga „Fortnitega“: 50 mängijat satuvad langevarjudega troopilisele saarele ja osalevad 10-minutilistes kohtumistes, kus nad peavad omavahel võitlema. Kuigi see kõlab tuttavalt, ei ole tegemist siiski „Fortnite“ koopiaga. „Garena Free Fire’il“ on oma visuaalne stiil ja karakterid  ning see on loodud spetsiaalselt nutitelefonide jaoks. On väga tõenäoline, et selliseid mänge tuleb 2021. aastal veel juurde ja nende edu kasvab jätkuvalt,” ennustab Donskoi.

 

  1. Ajas muutuv klassika

 

Nutitelefonidele on samuti loodud hulganisti mänge, mille sarnaseid mängiti juba esimeste telekamängudega.

 

„Kui turule tulid puutetundliku ekraaniga nutitelefonid, said kiiresti populaarseks nn jooksumängud. Kasutaja juhitav tegelane põgeneb ja liigub edasi ning takistuste vältimiseks tuleb lihtsalt sõrmega ekraani erinevaid külgi puudutada. Liikumise pealt saab koguda münte või muid preemiaid. Huvitav on see, et kuigi see žanr on juba klassikaks kujunenud, on see nutitelefoniga mängijate seas jätkuvalt populaarne. Ka uued sarnased mängud koguvad kiiresti fänne – näiteks „Subway Princess Runner“, mida on poole aastaga alla laetud rohkem kui 2 miljonit korda. Konkurentsis püsimiseks mõtlevad arendajad välja üha uusi nippe ja on võimalik, et varsti hakatakse nende mängude tegelaskujudena kasutama tuntud inimesi nagu muusikud või näitlejad,“ ütleb Huawei ekspert.

 

  1. Nutitelefoni mängude žanr, milles leidub juba üle 100 mängu

 

“Veel üks tore ja hääbumatu žanr on nn puuvilja pusled, milles tuleb ühendada kolm või enam ühesugust vilja või kujundit ja seeläbi punkte koguda. Sellised mängud on populaarsed, kuna nende abil on lihtne luua tuhandeid uusi raskusastmeid – mäng võib lõputult jätkuda. Kui seda tüüpi mängud populaarseks osutusid, hakati arendama sadu sarnaseid mänge ning eristumiseks hakati juurde lisama ka põnevaid lugusid. Näiteks ühes populaarsemas mängus „Gardenscapes“ saame jälgida ülemteener Austini lugu – iga mängija lahendatud pusle võimaldab tal keskkonnas midagi uut ette võtta, näiteks purskkaevu parandada.

 

Lisaks on nendes žanrites sagedased ka mängud, kus tegelane tuleb aidata üle erinevatest takistustest. Internetis leidub sarnastele mängudele väga palju reklaame. Kuid tuleb olla valvas, et suvalisel lingil klikkides mitte küberkurjategijate ohvriks sattuda, kes näiliselt toredat mängu pakkudes seadmetesse pahavara paigutada soovivad. Kõige kindlam on mänge alla laadida ametlikust rakenduse poest, kus näeb ka arvustusi, mängude reitinguid või allalaetud failide arvu. Näiteks AppGallerys on „Gardenscape“ mängu alla laetud juba üle 2 miljoni korra – neid näitajaid jälgides võib olla kindel, et tegu on ohutu mänguga,” räägib Donskoi.

 

  1. Ajutreening muutub üha populaarsemaks

 

Eksperdi sõnul meeldib nutitelefonide kasutajatele lahendada mõistatusi ja mängude arendajad meelitavad provokatiivsete loosungitega, nagu näiteks „Saa teada oma IQ“.

 

“On ka selliseid mobiilimänge, kus pole ühtegi lugu ega ka palju tegevust – tegu on lihtsalt põnevaid mõistatusi pakkuvate rakendustega. Sageli meenutavad need viktoriine, aga mõned on üles ehitatud loogilise mõtlemise arendamiseks. Neid mänge ja eriti oma punktiskoori jagatakse meelsasti ka sõpradega, et neile väljakutse esitada. Üks näide sellisest mängužanrist on “Brain Out – Can you pass it?”. Ainuüksi selle rakenduse on juba üle miljoni kasutaja alla laadinud. Mängulised ajutreeningu rakendused muutuvad üha populaarsemaks ka käesoleval aastal,“ usub Donskoi.

 

  1. Lauamängud nutiseadmes – jah, see on võimalik

 

“Veel üks kiiresti arenev trend on tuntud lauamängude nutitelefonidesse kolimine. Lauamängud nii peredele kui ka sõpradele on pika ajalooga tuntud ajaveetmise viis. Seega pole imestada, et ka mängude arendajad püüavad leida uudseid lahendusi, kuidas seltskondlikku lauamängu nutiseadmetele luua. Näiteks mängu „Ludo King“ saab korraga mängida 2–6 inimest kas samas ruumis või üle interneti. Seda mängu on alla laetud juba üle miljoni korra ning tõenäoliselt on äpipoodidest peagi leitavad kõik enam tuntud lauamängud,“ ennustab Vitali Donskoi.

 

 

Rohkem informatsiooni Huawei toodete kohta aadressilt: https://consumer.huawei.com/ee

 

Huawei Consumer BG regulaarsete uuenduste kohta jälgi meid:

Facebook: https://www.facebook.com/HuaweimobileEE

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileest

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC9E8246bpmZBm02d0QzTFww

Jaga

Vaata ka:

Kirsti Timmer: Kes maski ei kanna on poolearulised.

Kirsti Valdstein-Timmer tegi Facebookis avaliku pöördumise, kus arutles koroonapandeemia üle, tuues välja maskivastaste rumaluse ning …

Kanal 2 uus saade „ESSE“ võtab ette libauudised

Täna kell 20.00 alustab ajakirjanik Eeva Esse meelelahutuslik ajakirjandussaade „ESSE“, mis lahkab iga nädal ühte …

KIRSTI TIMMER paljastass valusa tõe.

Nimelt otsustas Timmer seoses praeguse koroonaviiruse levikuga panna inimestele südamele, et kui nad keelduvad maski kandmast, …

Sülearvuti hügieen: kuidas seadet korralikult puhastada? 

    Sülearvuti klaviatuuril võib leiduda kuni 20 000 korda rohkem baktereid kui tualettpoti kaanel, …