Erakorralised uudised
rong 1

Noortel on taas võimalus taotleda tasuta Euroopa reisipasse

Alates 15. märtsist kuni 29. märtsini saavad Euroopa 18-aastased noored DiscoverEU programmi raames jälle taotleda tasuta reisipasse, et külastada teisi Euroopa Liidu liikmesriike. DiscoverEU programmi eesmärgiks on pakkuda reisivõimalusi, et avastada Euroopa mitmekesisust, õppida tundma selle kultuuripärandit ja ajalugu ning luua kontakte inimestega kõikjalt Euroopast. Lisaks sellele võimaldab DiscoverEU arendada eluks vajalikke oskusi, nagu sõltumatus, usaldus ja avatus teistele kultuuridele. 

Reisimine peab üldjuhul toimuma rongi teises klassis, kuid põhjendatud erandjuhtudel (näiteks kõrvaline või saareline asukoht) saab seda teha ka muul viisil, näiteks bussi või praamiga.

Selles voorus jagatakse kokku vähemalt 35 000 reisipassi, mille väärtuseks on 251 eurot (summa on läbivaatamisel).

Alates 2022. aastast saavad väljavalitud noored DiscoverEU sooduskaardi, mis pakub hinnasoodustust kultuuriobjektide külastamisel, õpingute ja spordi ning kohaliku transpordi, majutuse, toidu ja muu sellise jaoks.

image 4
Noortel on taas võimalus taotleda tasuta Euroopa reisipasse 3

Kellele DiscoverEU on mõeldud?

  • DiscoverEU on mõeldud 18 aastastele noortele. See tähendab, et sünniaeg peab langema vahemikku 1. juuli 2004 (k.a) kuni 30. juuni 2005 (k.a).
  • Programm on avatud 27 EL liikmesriigi ja Erasmus+ assotsieerunud riikide (Island, Norra, Liechtenstein, Põhja-Makedoonia, Serbia ja Türgi) kodanikele.
  • Osaleda ei saa need, kes on reisinud varasemate DiscoverEU programmide raames.

Valikuprotsess

Kandidaadid peavad vastama viiele valikvastustega viktoriiniküsimusele Euroopa Liidu ja EL noortele suunatud tegevuste kohta ning ühele lisaküsimusele. Vastuste põhjal koostatakse riikide kaupa kandidaatide pingeread. Välja valitakse vähemalt 35 000 noort nende kandidaatide hulgast, kes on vastanud õigesti viktoriiniküsimustele ja kelle vastus lisaküsimusele on kõige täpsem. Viimaste kohtade puhul võrdse punktisumma puhul eelistatakse kandidaati, kes esitas taotluse varem.

Kui suured on riikide kvoodid?

Riikide kvoodid avaldatakse koos valiku tulemustega. Seda põhjusel, et kui mõnes riigis on kandidaate riigile eraldatud reisipasside arvust vähem, jaotatakse üle jäävad piletid nende riikide vahel, kus kandidaate on rohkem kui riigi kvoot ette näeb. Selles voorus on Eestile esialgselt eraldatud 106 kohta, kuid näiteks 2022. aasta kevadvoorus esitati Eestist 217 taotlust ja reisipassi said 113 noort.

Mida osalejatelt oodatakse?

Euroopa Komisjon on huvitatud noorte reisimuljetest ja soovib, et nad jagaksid teistega oma kogemusi ja seiklusi. Seepärast palutakse kõigil väljavalitud noortel jagada oma reisikogemusi sotsiaalmeedia (näiteks Instagrami, Facebooki ja Twitteri) vahendusel teemaviitega #DiscoverEU või teha koolis või kohalikus kogukonnas ettekanne. Osalejatel palutakse ühineda #DiscoverEU ametliku Facebooki rühmaga. Lisaks võib osaleda foto-/videokonkursil #DiscoverEU photo/video #Competition.

Muu oluline:

  • Reis peab toimuma ajavahemikus 15. juuni 2023 kuni 30. september 2024.
  • Reisi kestvuseks on minimaalselt 1 päev ja maksimaalselt 30 päeva.
  • Reisida saab üksi või kuni viieliikmelise rühmana. Kandideerimisvormis tuleb märkida, kumba varianti eelistad. Rühma kandideerimisvormi hinnatakse ühe avaldusena. Kui otsustad reisida rühma liikmena, tuleb enne kandideerimisavalduse esitamist määrata rühmajuht. Rühmajuht täidab kandideerimisvormi ning vastab viktoriiniküsimustele ja lisaküsimusele. Ta saab kandideerimisavalduse esitamisel koodi, mille ta peab edastama oma rühma liikmetele (kes peavad vastama sobivuskriteeriumitele), et ka nemad saaksid registreeruda.
  • Erivajadustega noored (nägemine, liikumine jm) saavad reisides vajalikku abi.
  • Loe kindlasti läbi reeglidKorduma Kippuvad Küsimused ja reisinõuanded.
  • #DiscoverEU Official Facebooki grupp asub siin.

Kandideerimine

Kandideerida saab Euroopa noorteportaalis youth.europa.eu alates 15. märtsist kuni 29. märtsini 2023 kella 12:00ni (Kesk-Euroopa aja järgi, Eesti aja järgi 13:00).

trip.ee

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Reede 8 detsember 2023

Jäär Reede on Jäärale hea päev, et keskenduda oma karjäärile või haridusele. Sul on palju

Schaer volikirjad jpg

Eesti suursaadik Keenias Daniel Erik Schaer andis üle volikirja

Eesti esimene suursaadik Keenia Vabariigis Daniel Erik Schaer andis 7. detsembril Nairobis üle volikirja president

error: Sisu on kaitstud!