Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
noored emad
Portrait of proud beautiful brunette young woman with makeup in denim casual style standing, pointing herself and looking at camera with haughty face. indoor studio shot, isolated on red background.

Noored emad: enesekindlust täis, kuid kas ka liiga?

Noorte emade enesekindlus ja veendumus, et nad teevad kõike õigesti, on sageli põhjustatud mitmest tegurist.

  • Esiteks on noored emad sageli esimest korda emad. Neil ei ole kogemusi, mille pealt õppida, ja nad peavad kõike ise välja mõtlema. See võib tekitada neis tunde, et nad peavad olema kõiketeadjad ja kõike õigesti tegema.
  • Teiseks on noorte emade ümber sageli palju survet. Ühiskond ootab, et nad oleksid täiuslikud emad, kes teevad kõike oma laste heaks. See võib tekitada neis tunde, et nad peavad olema täiuslikud ja kõike tegema parimal võimalikul viisil.
  • Kolmandaks on noorte emade jaoks saadaval palju informatsiooni ja nõuandeid. Internetist ja sotsiaalmeediast leiab kõike, mida emaks olemise kohta teada tahad. See võib tekitada neis tunde, et nad peavad olema kursis kõige uusimate trendidega ja järgima kõiki soovitusi.

Kui noored emad on endas kindlad, võib see olla positiivne asi. See aitab neil toime tulla uute väljakutsetega ja olla oma laste jaoks parimad emad, kes nad olla suudavad. Siiski võib liigne enesekindlus viia ka probleemideni.

Kui noored emad on liiga kindlad, et teevad kõike õigesti, võivad nad olla teiste suhtes sallimatud. Nad võivad arvata, et teised emad teevad kõike valesti ja et nende enda viis on ainuke õige. See võib tekitada konflikte teiste emadega ja muuta nende elu keerulisemaks.

Kui noored emad on liiga kindlad, et teevad kõike õigesti, võivad nad olla ka oma laste suhtes nõudlikud. Nad võivad oodata, et nende lapsed täidaksid nende kõrged ootused, ja see võib tekitada lastes stressi ja ärevust.

Oluline on, et noored emad oleksid teadlikud oma enesekindluse piirangutest. Nad peaksid olema valmis õppima teistelt kogemustelt ja olema avatud erinevatele vaatenurkadele. Samuti peaksid nad olema realistlikud oma ootuste suhtes nii enda kui ka oma laste suhtes.

Siin on mõned näpunäited, kuidas noortel emadel oma enesekindlust tasakaalustada:

  • Olge avatud teiste kogemustele. Rääkige teiste naistega, kes on emad, ja kuulake nende lugusid. See aitab teil mõista, et te ei ole üksi ja et on palju erinevaid viise, kuidas olla hea ema.
  • Ärge kartke küsida abi. Kui te ei tea midagi, küsige abi oma partnerilt, perelt või sõpradelt. Nad saavad anda teile praktilisi nõuandeid ja moraalset tuge.
  • Ärge võrrelge end teistega. Igaüks on erinev ja igaühel on oma ainulaadsed tugevused ja nõrkused. Ärge võrrelge end teiste naistega, sest see ei tee teid õnnelikumaks.
  • Olge enda suhtes leebe. Olete alles uus ema ja te õpite. Ärge olge enda suhtes liiga karm, kui teete vigu.

Kui noored emad suudavad oma enesekindlust tasakaalustada, on nad paremini võimelised olema õnnelikud ja edukad emad.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Kantsler Vseviov Brüsselis: peame tegudega sundima Venemaa kurssi muutma

18. ja 19. aprillil viibis välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov visiidil Brüsselis, kus kohtumistel NATO ja

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Meie seast lahkus ajakirjanik Ene Veiksaar

Kirjutan need read siia, et austada ja meenutada head kolleegi ning mõttekaaslast, Ene Veiksaart. Kuigi

error: Sisu on kaitstud!