Friday , 17 September 2021
kuuuurija

Naine pöördus «Kuuuurija» poole valega, et pääseda üliväikesest juristi arvest

Liikumispuudega pensionär rääkis «Kuuuurijale», et Uus Maa kinnisvarabüroo jurist ähvardab ja nõuab temalt raha õigusabi eest, mida ta ei ole saanud. Nüüd tuleb välja, et ta püüab arve maksmisest lihtsalt kõrvale hiilida.

Virke on enda sõnul raske liikumispuudega pensionär, kes üürib Loo alevikus välja üht oma korterit. Kahjuks ei suutnud sealne üürnik maksta üks hetk ei korteri üüri ega ka kommunaalkulusid.

«Kuna tekkisid pikaajalised võlgnevused vaatamata tehtud võlgade ajatamise lepingule, pöördusin OÜ Kinnisvarabüroo Uus Maa maakleri poole, kes soovitas mul pöörduda nende juristi Karlis Kolgi poole, mida ma ka pahaaimamatult tegin,» selgitab Virke olukorda.
Tema sõnul oli just Karlis Kolk ta mured ära kuulanud, kuid öelnud, et ei saa selle probleemiga pensionäri aidata. Seejärel pöördunud Virke politsei poole ning nende nõuandel ja juhatuse nõusolekul palus korteriühistu rentnikul korteri vabastada. Naine oli sellest teavitanud ka jurist Kolki.

«Kolm tundi enne korteri vabastamist tasus rentnik aga oma võlad ära ja korteri vabastamise toiming jäi ära. Üürnik tasub korrektselt kõik maksed kuni rendilepingu lõppemiseni 30.09.2021 ja probleeme ei ole,» selgitab Virke, kes on olukorraga rahul, kuid rentniku üürilepingut enam pikendada ei kavatse.

Kõik oli Virke jaoks justkui lahendatud, kuni tema meilile saabus ootamatu kiri juristilt. «Äkki esitas Karlis Kolk mulle arve, nõudes üürilepingu ülesütlemise avalduse koostamise eest 84 eurot. Sellel dokumendil pole mingit koostamise vajadust olnud ja seda pole kellelegi, sh ka üürnikule, esitatud. Ma pole isegi seda dokumenti näinud,» räägib Virke, miks ei soovi ta seda arvet kuidagi maksta.
«Ma ei ole kunagi öelnud vastavale kliendile, et ei saa teda aidata, kuivõrd tegelen igapäevaselt vastavate kaasustega. Seega võtsin ka Virke kaasuse ette ja andsin talle nõu esiteks leping üles öelda, et võlgnevus ei kuhjuks. Selleks koostasingi kliendile lepingu lõpetamise avalduse dokumendi, võttes aluseks kliendi poolt edastatud materjalid,» lükkab Uus Maa kinnisvarabüroo jurist Karlis Kolk aga kõik Virke väited ümber ning kinnitab, et suhtles temaga pidevalt.

Loe edasi SIIT
Allikas. kuuuurija.elu24.ee

Jaga

Vaata ka:

Pfizeri vaktsiin

Portugali arst võttis sõna laste vaktsineerimise vastu: oma lapsi ja lapselapsi ta vaktsineerida ei luba

Tunnustatud Portugali arst ja endine presidendikandidaat Fernando Nobre võttis sõna Portugali otsuse vastu lasta üle …

Tarokaart

Reede 17.09 Tarokaart on KARIKAD 6

Karikad 6 on positiivsete mõjudega kaart, mis näitab, et tänane päev toob kaasa palju positiivset. …

Anna Pihl

Anna Pihl lahkub Pealtnägijast: Liigun edasi ETV-uute väljakutsete poole.

Teleajakirjanik Anna Pihl teatas, et on pärast kuut hooaega otsustanud „Pealtnägijast“ lahkuda ja liikuda ETV-s …

lapsevanemad

VIDEO: Lapsed ja lastega pered vajavad riigilt ning kogu ühiskonnalt erilist tuge ja kaitset.

Riigi ja kogu ühiskonna peresõbralikkus mõjutab oluliselt laste heaolu ja kajastub ka hilisemas elus rahvastiku …