Erakorralised uudised
deon black ajpB5BcH4aM unsplash scaled

Munasarjavähi sümptom, millele paljud tähelepanu ei pööra

Kui pidevat kõhuvalu ei peeta eriskummaliseks munasarjavähi sümptomiks, siis suurenenud urineerimisvajadus võiks muutma samuti tähelepanelikumaks. Brittide heategevusfondi «Target Ovarian Cancer» (Avasta munasarjavähk – toim) küsitlusest selgus, et vaid üks protsent naisi oskab sagenenud urineerimisvajadust seostada munasarjavähiga, vahendas Independent.

Lisaks sellele näitas tuhande naise seas tehtud küsitlus, et sageli võivad nad ignoreerida ka teisi munasarjavähi sagedasi sümptomeid nagu kõhuvalu ja puhitustunne. Kui nimetatud sümptomid esinevad sageli, näiteks üle kümne korra kuus, tuleks pöörduda günekoloogi poole. Kuna munasarjavähi sümptomid on üsna üldised, võib need segamini ajada näiteks seedehäiretega.

Kuigi sagenenud tualetiskäimine on sümptom, mida tuleks tõsise haiguse välistamiseks kontrollida, ei pea sellest ka kohe paanikasse sattuma. 2009. aastal tehti uuring, kus osales tuhat naist, ja nad kõik käisid sagedasti WCs. Munasarjavähk esines neist vaid paaril naisel. Küll aga on oluline enda tervise regulaarne kontrollimine ja murede jutuks võtmine arstiga.

postimees.ee

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 20 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna tunned end energilisena ja motiveerituna. Hea päev uute

ilm scaled

4 päeva ilm: 20.05-23.05. ILM on ilus ja õhutemperatuur kuni +25°C

Esmaspäev 20 mai 2024Öösel: Selge, kohati vahelduva pilvisusega olulise ilm ja paiguti sajab hoovihma, võib