- Veetest: Aseta muna külma veega täidetud kaussi. Kui muna vajub põhja ja jääb horisontaalselt lamama, on see värske. Kui muna jääb põhja, kuid tõuseb ühele küljele, on see endiselt söödav, kuid mitte eriti värske. Kui muna ujub veepinna lähedale või pinnale, on see vana ja tõenäoliselt riknenud. See test töötab, sest munakoored on poorse struktuuriga, võimaldades aja jooksul õhul sisse tungida ja munaraku kergemaks muuta.
- Raputamise test: Raputa muna õrnalt kõrva juures. Kui kuuled vedeliku liikumist sees, võib muna olla vana. Värskel munarakul on vähe õhuruumi, mistõttu vedeliku liikumist ei tohiks olla kuulda.
- Valguse kontrollimine: Vaadelda muna läbi valguse (nt taskulambi abil). Värske muna on ühtlase tekstuuriga ja selle sees pole suuri õhumulle.
- Koore ja sisu uurimine: Murra muna avatud ja vaata selle sisu. Värske muna rebu (kollane osa) on kõrge ja ümar ning valge on tihe. Vanemal munarakul võib rebu olla lapik ja valge levib rohkem laiali.
- Lõhna testimine: Kui muna on avatud, nuusuta seda. Värske muna ei tohiks olla halba lõhna. Halb lõhn viitab riknemisele.
Need testid aitavad määrata munade värskust ja sobivust tarbimiseks.