Monday , 18 October 2021
death valley g7b275026b 640

Mis küll juhtub inimesega peale surma?

Tihti mõtleme, mis küll juhtub inimesega peale surma? Siit artiklist leiad 10 väga kummalist asja, mis juhtub inimese kehaga peale surma. 

Inimese silmavärv võib muutuda. See võib juhtuda siis, kui inimese silmad jäävad surres lahti ning säilib silma valge koe kokkupuude õhuga. Silmavalge hakkab kuivama ning tõmbub halliks või siniseks, selle tulemusel võib värvimuutus aset leida ka silmaiirises.

Mõned kehaosad elavad kauem. 15 tunni jooksul pärast surma on võimalik veel näiteks lahkunu silmad, luud ja nahk anda elundidoonorluseks.

Keha hakkab tootma ebameeldivat lõhna. Kaks-kolm päeva pärast surma hakkab keha vaikselt lagunema ning tootma kaht keemilist ühendist – kadaveriini ja putreskiini –, mis paraku tekitavad jälki lõhna.

Keha võib pisut liikuda. Nimelt võivad lihased veidi tõmmelda ning kokku tõmbuda isegi vahetult pärast surma. Kui keegi juhtub samal ajal lahkunu kõrval olema, on seda ilmselt päris õõvastav pealt näha.

Näib, nagu juuksed ja küüned kasvaks edasi. Sellest on ilmselt paljud kuulnud, ent tegu on valearusaamaga. Tegelikult läheb peanahk ja ka kätenahk kuivaks ja tõmbub tagasi, paljastades rohkem küüsi ja juuksepiiri. See jätab mulje, justkui oleks need kasvanud, kuigi hoopis nahk muutis vähesel määral asukohta.

Nahk võib värvi muuta. Nahk võib gravitatsiooni mõjul muutuda punakaslillaks näiteks neis kohtades, kuhu kogunevad suuremad vereklombid. Ka neil, kes surevad vingumürgitusse, värvub nahk mürgise gaasi mõjul kirsipunaseks. Vesiniksulfiidist tingitud mürgistuse tagajärjel võib aga keha muutuda roheliseks. Sellised veidrad muutused on tingitud kehas leiduvate gaaside ja muude ühendite reageerimisest.

Toimub gaaside väljutamine. Kuna kehas on endiselt gaase, siis on üsna loomulik ka nende väljutamine, sest lahkunu keha on lõtv ning vähemalt kõhugaase ei hoia miski kinni. Põhimõtteliselt võib inimene isegi krooksuda, kui keegi ta rindkerele surub ja gaasile väljumiseks tõuke annab.

Kortsud taanduvad. Mõnes mõttes mõjub surm inimkehale nagu botox-süst – kuna näolihased muutuvad lõdvaks ja igasugusest pingest vabaks, silub see osaliselt ka kortse.

Soolestik tühjeneb. Siin kehtib sama reegel, et kuna kõik lihased muutuvad lõdvaks, siis ei ole keha ka võimeline väljaheiteid kinni hoidma. Seega on üsna tõenäoline, et pärast surma võib inimene veel väljaheiteid eritada.
Keha muutub väga jäigaks. 

12 tunni jooksul pärast surma muutub inimkeha väga jäigaks ning selleks läheb paar päeva aega, et keha uuesti lõdveneks.

Huvitav eks? Kes oleks arvanud, et meie kehas toimuvad just sellised muudatused pärast surma.

Jaga

Vaata ka:

laps

KURB: Tüdruk räägib turvakodus nukkudele, et ema jälle ei tule…

“Meil on olnud juhus, kus 9-aastase tüdruku ülesanne oli igal hommikul üles ajada oma narkomaanist …

space g07ab4bcc2 640

KUUM: Hiigelsuur komeet on meie poole teel!

Kaugelt Päikesesüsteemi äärealadelt, Öpik–Oorti pilvest on meie poole teel võib-olla kõige suurem komeet, mida seni …

keel

9 muutust keelel paljastavad peaaegu kõik sinu haigused

Võib-olla sa ei mõtle tihti oma keelele, aga kui arst palub sul suu lahti teha …

youtube g486e85199 640

YouTube keelab ära kõik vaktsineerimise suhtes skeptilisust väljendavad videod

YouTube keelustab oma platvormil kogu „kahjuliku sisu vaktsiinide kohta”, kaasa arvatud väited, et vaktsiinid on …