Milline naine on ligitõmbav?

Pealtnäha tundub, et mõned mehed hoolivad naise puhul ainult sellest, et kui kergesti teda voodisse saab – ja igal juhul on esikohal noorus ja võimalikult hea välimus. 

Tegelikult on vastus küsimusele, et millised naised mehi ligi tõmbavad, mõistagi keerulisem. Jättes kõrvale võimalikud isikliku sarmi ja hindaja isiklikud eelistused, võib aga uuringute ja psühholoogide hinnangute põhjal välja tuua teatud üldised omadused, mis meestes naise vastu huvi tekitavad.

Järgnev tekst ei tähenda muidugi, et naine saab meestelt tähelepanu vaid kindlalt käitudes või kindlaid norme jälgides. Enesekindlus ja omapära ei lähe kunagi moest. 

Tema hääl ja kõnemaneer

Uuringud on ammu kindlaks teinud, et mehed eelistavad kõrge „naiseliku” häälega naisi, mille ilmekas näide on „ajatut” naisevõlu esindav Marilyn Monroe. Sellist häält seostatakse nooruse ja tervisega (= võimega terveid tugevaid järglasi ilmale tuua) ja see on alati ligitõmbav.

Kõige vähem paelub mehi piiksuv hääl nagu Kim Kardashianil, mis seostub üldiselt vananemise ja viljakuse kaotamisega, sest selline on paljudel vanadel naistel.

Meestele meeldib samuti see, kui naine räägib temaga samal viisil (sõnade hääldamine, toon, rääkimise kiirus jne).

Tema meik

Mõned hiljutisemad uuringud on näidanud, et mehed eelistavad naisi, kes meigivad end pigem mõõdukalt, mitte liiga palju. 

Naised paistavad arvavat, et näojumestus peaks olema tugev (selgelt silmatorkav), aga sellist asja panevad tähele ja hindavad pigem teised naised. Mehele piisab tavajuhul aga sellest, kui naine on tagasihoidlikumalt meigitud.

Tugeval meigil on veel see miinus, et kui mees näeb naist korraga ilma meigita – näiteks koos veedetud öö järgsel hommikul –, siis võib puhtaks tehtud tavalise näoga naine äkki ehmatavalt ilmetu välja näha. See pole kindlasti efekt, mida naine vaataja silmades tekitada tahaks?

Tal on “ring” silma ümber

Kui kellelegi silma vaatad, et näiteks tema silmavärvi kindlaks teha, siis võid märgata, et seda kindla värviga kera ümbritseb tume joon.

Mõnel on see joon üsna õhuke, mõnel märgatavalt laiem. Inglise keeles on selle nimi limbal ring, eesti keeles ladinapäraselt limbus, täpsemalt limbuse serv ehk iirise välispiir silma kõvakestaga liitumisel.

Teadlased on selgeks saanud, et tugeva (jämedama) ringiga silmad on naiste puhul meestele ligitõmbavamad kui õhukese ringiga. Nagu paljud naiste atraktiivsed füüsilised jooned, seostub see nooruse ja tervisega, ehk võimalusega terveid tugevaid järglasi ilmale tuua.

See on ainus füüsiline joon, mida otsustasime siia nimistusse lisada, kuna enamikku välimusse puutuvat saab muuta (juukseid värvida, kaalust alla võtta, eri värvi läätsi silmis kanda, rühti ja üldist kehapilti riietusega peita). Aga limbuse serva juba ei peida, kui just alati päikeseprille ei kanna.

Allikas: amoremi.ee

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised