Monday , 17 January 2022
kristallminuaeg

Milline kristall sobib sinu tähemärgile ja kus seda kodus hoida?

Milline kristall sobib sinu tähemärgile ja kus seda kodus hoida?

Inimeste usk kivide tervendavasse ja kaitsvasse võimesse on peaaegu sama vana kui inimkond ise. Viiteid kivimikultuse kohta leiab juba iidsetest kultuuridest — Vana-Kreekast, Vana-Roomast ja iidsest Hiinast. Ka tänapäeval levib kivide kasutusviiside kohta rohkelt uskumusi ja üha enam leiavad nad erilise koha kodudes. Vaata järele, milline on sinu väekivi ja kus seda elamises hoida tasuks!1. Jäär, sõnn ja kaksikud

JÄÄR (20. märts — 19. aprill) — karneool

Isegi kõige sihikindlam jäär kannatab mõnikord kõhkluste ja motivatsioonipuuduse küüsis. Karneool on elujõu ja motivatsiooni taastaja ning loovuse stimuleerija. Ta annab julgust ja soodustab erutavaid kogemusi. Samuti motiveerib edule äris, aitab usaldada iseennast ja oma taju, hajutab mentaalset letargiat ja hävitab emotsionaalset negatiivsust. Ta aitab ideid ja plaane teostada ning annab füüsilist jõudu.

Kodus: Aseta karneool esikusse nähtavale kohale, tuletamaks meelde, et julgus on edu võti!

file78331606 shutterstock 433987939

SÕNN (19. aprill — 20. mai) — kivistunud puit

Sõnni vankumatu meel, kaine mõistus järjepidevus aitavad tal elus üpriski lihtalt saavutada rahu ja armastust. Tema praktilise loomusega sobitub hästi miljoneid aastaid vana fossiil — kivistunud puit, mis sümboliseerib sümboliseerib looduslikku sidet ürgse tarkuse ja minevikuga. Paljude uskumuste kohaselt pikendab see kristall eluiga ja aitab toime tulla stressiga. Ta lisab oma kandjale elujõudu, enesekindlust ja vastupidavust.

Kodus: Sõnni kodurahu tagab elamise kõige sotsiaalsemasse ruumi ehk kööki või söögituppa asetatud kivistunud puit.

file78332890 shutterstock 145217899KAKSIKUD (22. mai — 21. juuni) — labradoriit

Püsimatud ja kahepaiksed kaksikud, kes mõjuvad tihti eneselegi ootamatult ja ettearvamatult, saavad tuge ja väge tasakaalustavalt labradoriidilt. Labradoriit on suurepärane mõtluskivi, mis aitab inimesel oma sisemist häält paremini kuulda. Lisaks parandab kivi tähelepanu ja keskendumisvõi­met ning aitab pikemat aega väsimata töötada. Üleväsimuse korral aitab ta energia jälle tasakaalu viia.

Kodus: Paiguta kivi kodu keskpunkti, näiteks elutoa kohvilauale. Nii toidab kivi kogu elamist tasakaalustava energiaga.

file78333064 shutterstock 486174862

VÄHK (22. juuni — 23. juuli) — punane jaspis

Vähi tähtkuju all sündinud on tihti kinnise loomuga unistajad, õrnad, pehmed, painduvad ja järeleandlikud. Punane jaspis aitavad tähemärgil suurendada julgust, tahtejõudu ja teisi jäid isikuomadusi, mis mõuvad innustavalt ja tiivustavalt. Samuti aitab kivi taastada eneseusku ja julgstab unistusi ellu viima.

Kodus: Paiguta kivi vannitoa peegli juurde. Igal hommikul end päevategudeks valmis sättides sisendab kivi sulle eneseusku!

file78333148 shutterstock 573009550

LÕVI (4. juuli — 23. august) — püriit

Alati positiivset ja elavat lõvi on raske endast välja ajada. Ainus, mida selle tähemärgi esindajad ei salli, on valetamine ja teesklemine. Kuigi lõvi võib oma ülimas siiruses käituda taktitundetult, on nende olemuses alati midagi suursugust ja kuninglikku. Samuti on lõvid auahned ja edasipüüdlikud.

Kodus: lõvi auahnuse ja püüdlikkusega töötab suurepäraselt kaasa kodusele töölauale asetatud kullakarva püriit. Püriit teeb meele selgeks ja ergutab ajutegevust. See aitab luua tegusat seost vasaku ja parema ajupoolkera vahel ning saavutada analüütilise ja loova meele — loogika ja intuitsiooni tasakaalu. Kivi mõjub soodsalt ka mälule ja õppimisvõimele.

file78333700 shutterstock 579855766NEITSI (24. august — 23. september) — roheline apofülliit

Neitsi tähemärgi esindajad on nutikad ja kriitilise mõtlemisega realistid. Samas ei ole neid õnnistatud just kõige harmoonilisemate suhetega. Roheline apofülliit lubab tasakaalustada südametšakra energiavoolu ning tuua selgust suhteprobleemidesse.

Kodus: Aseta kivi aknalauale toataimede lähedusse, sest võimsam maaenergia aktiviseerub elavate taimede läheduses.

file78334004 shutterstock 560155888

KAALUD (24. september — 23. oktoober) — sodaliit

Kaalude tähemärgi esindajad on enamasti pehme iseloomuga ja selge mõistusega perfektsionistid. Nad ei salli ebavõrdsust, omakasupüüdlikkust ega ahnust, sest kaaludele otsivad igas elu pisemaski aspektis tasakaalu. Kuigi nad ei kaota peaaegu mitte kunagi hingelist tasakaalu, ei tule see tasakaal iseenesest — nad armastavad kõike pikalt ja põhjalikult analüüsida. Sodaliit soosib mõttetööd ja tasakaalu leidmist ühendades loogika intuitsiooniga. Sodaliit on ratsionaalne kivi, mis aitab vabastada vanadest mõttemustritest ning avardab taju.

Kodus: Et tasakaalustada energiat, aseta kivi kööki, kus kohtuvad tule, vee, maa ja õhu elemendid.

file78334170 shutterstock 73492000

SKORPION (24. oktoober — 22. november) — tsitriin

Skorpionid on töökad, julged ja positiivsed ning tulevad eluraskustest alati puhtalt välja. Kuigi enamasti on nad tasakaalukad ja rahulikud, ei taha skorpioni viha mitte keegi tunda. Skorpionit aitab alati õnnelikuna hoida tsitriin, mis toob ellu õnne ja positiivsust ning neelab negatiivset energiat. Samuti aitab tsitriin närvilisuse ja rahutuse korral ning hoiab eemal depressiooni ja ärevust.

Kodus: aseta kivi töölauale või köögiaknale — ruumi, kus kodus kõige rohkem tegutsed. Kivi hoiab negatiivsed mõtted kontrolli all ja maandab halba energiat.

file78334176 shutterstock 347738066
AMBUR (23. november — 21. detsember) — dendriitahhaat (puuahhaat)

Amburi tähemärgi all sündinud on täis energiat ja pealehakkamist. Nad naudivad kunsti ja filosoofiat ning on enamasti loogilise mõtlemisega intelligendid. Et elu on seiklus, vihkavad nad tüütut ja rutiinset tööd ning pigem tegelevad asjadega mitte raha, vaid armastuse pärast. Amburid on enamasti ka taltsutamatud kulutajad, kelle jaoks säästmine ja kokkuhoid on piinarikkad tegevused. Ideaalne kivi amburile on rikkuse ja eduga seotud puuahhaat.

Kodus: aseta ahhaat raamaturiiulile või töölauale — seal soosib see edu ja jõukust. Lisaks on ahhaat suurepärane kodukaitsja ning hoiab elamist kurja silma ja sissetungija eest.

file78334178 shutterstock 248685379

KALJUKITS (22. detsember — 20. jaanuar) — granaat

Ambitsioonikad ja töökad kaljukitsed ei vaja oma ülesannetes reeglina taganttorkimist või pidevat motiveerimist. Nad teavad, mida nad tahavad ja armastavad oma tööd tehes kõike suure armastuse ja imetlusväärse tahtejõuga. Samas tuleb ka neil ette hetki, kus nad tunnevad, et nende püüdlused on asjatud ja teod ei ole eesmärki täitnud. Granaat aitab tööga seotud olukordades eneseusku säilitada. Ta annab ja taastab energiat ning süstib elujõudu, inspireerib armastust ja ustavust, stimuleerib kundalini energia tõusu ja aitab leida väljapääsu olukordadest, kus seda ei näigi esmapilgul olevat.

Kodus: aseta kivi kodukontorisse või töölauale. Granaat meenutab kaljukitsele tema grandiosseid ambitsioone ja toetab suurte plaanide elluviimist.

file78334194 shutterstock 462788575

VEEVALAJA (21. jaanuar — 19. veebruar) — ametüst

Veevalaja tähtkuju all sündinud on tihti emotsionaalsed “pea pilvedes” unistajad. Kuigi nad on ustavad ja nende peale saab alati loota, võivad nad oma otsustes olla ebakindlad. Ka nende teod on sageli mõjutatud emotsioonidest. Tähemärgi esindajaid soosib ametüst, mis sümboliseerib mateeria ja vaimu ühinemist, tasakaalu ja harmoonia loomist mõtete ja tegude vahele.

Kodus: aseta ametüst magamistuppa, kus kivi aitab mõtteid ja emotsioone korrastada. Ametüst on hingekivi, mis toob rahu ja tasakaalu ning sobib suurepäraselt ka meditatsiooniks ja keskendumiseks.

file78334196 ametust 1KALAD (20. veebruar — 20. märts) — akvamariin

Kalade tähtkuju all sündinud on salapärased, peene intuitsiooniga tunneteinimesed. Neil on fantaasia hästi arenenud ja huvi kõige müstilise vastu suur. Neptuun annab neile pidevad kontrastid — rahutuse ja sisemise võitluse. Jupiter aga tarkuse ja õnneliku saatuse. Kuid selle planeetide vastuolu tõttu kannatavad Kalade tähtkuju all sündinud tihti rahutuse käes. Kalade tähemärki toetab akvamariin, mis parandab mõtteselgust, annab julgust, teravdab intellekti ja soosib suhtlust.

Kodus: Feng Shui soovitab seda vee energiat (vaikset, kuid võimast) kandvat kristalli hoida kodus põhjapoolses küljes. Et elu sujuvalt kulgeks ja voolaks ning hoiaks eluringil energiat sees.

file78334198 shutterstock 521106958

Allikad: Elle Decor, Wildwoman.ee

Jaga

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Pühapäev 16 jaanuar

Jäär 21. märts – 20. aprill Teid ei huvita võim, vaid püstitatud eesmärk, milleks on …

horoscope 2

Loe millisel 3 tähemärgil tuleb täna laupäev 15.01 hea või keeruline päev.

Keeruline päev tuleb 1. Vähk 2. Ambur 3. Kaljukits Loe ka: Horoskoop: Laupäev 15 jaanuar Hea päev tuleb: …

horoskoop

Horoskoop – Laupäev 15 jaanuar

Jäär 21. märts – 20. aprill Suurepärane päev religioossete ja ideoloogiliste probleemide lahendamiseks ning teadusliku …

horoscope 2

Loe millisel 3 tähemärgil tuleb täna reede 14.01 hea või keeruline päev.

Keeruline päev tuleb 1. Veevalaja 2. Jäär 3. Kalad Loe ka: Horoskoop: Reede 14 jaanuar Hea päev tuleb: 1. Sõnn …