Wednesday , 27 October 2021
smart watch g2113b7668 640

Miks kantakse käekella vasakul randmel?

1483 detaili, 99 vääriskivi, 999-aastane kalender ja sisseehitatud kellamäng. Kui Aeternitas Mega 4 2009. aastal turule tuli, kirjeldas šveitsi kellatootja Franck Muller seda kui kõigi aegade kõige komplitseeritumat käekella.

2,7 miljonit dollarit maksval käekellal on tervelt 36 funktsiooni. Jättes kõrvale kella täiesti mõttetud ja mittevajalikud funktsioonid, tuleks tähelepanu pöörata hoopiski kella paremal küljel asuvatele kroonnuppudele, mille abil saab kella üles keerata ja funktsioone seadistada. Isegi patareidega töötavatel kelladel asub kroonnupp paremal küljel. Paremakäelistele on selline käekella reguleerimiselement väga käepärane kui nad kannavad kella vasakul randmel.

Niisiis on kellassepad andnud eelise „tugevamale“ käele juba 20. sajandi alguses, kui käekell hakkas tasku-uuri välja tõrjuma. Tehnilisest seisukohast võetuna pole nuppude paigutamine kella vasakule poolele kulukam, kuid selliste kellade järgi on nõudlus väga väike. Kuigi juba ammu hakati luksuslikke käekelli valmistama ka vasakukäelistele, eelistavad tootjad siiski paremakäelistele mõeldud varianti. Selle trendiga on kaasa läinud isegi uus Apple Watch.

Hoolimata puutetundlikust ekraanist ei saa randmele kinnitatav minikompuuter läbi paremale küljele paigutatud nuppudeta, mille abil navigeeritakse menüüs ja laaditakse pilte.

Jaga

Vaata ka:

ca894fbe6af88a69aafe96eeeafcae3a

“Seinad on külmad ja akna vahelt puhub tuul läbi” Kalvi Kalle saatis Katrin Lustile kirja

Mootorsõiduki lubadeta juhtimist harrastav tõsielustaar Kalvi-Kalle Kruusamäe läks 7. oktoobri pärastlõunal Tallinna vanglasse oma aastapikkust …

5 lapse isa Argo Ader paljastab, mis elu ta tegelikult elab

Eratreener Argo Ader on isaks lausa viiele lapsele, kes kõik on poisid. Noorimateks neist on …

fb1ny0vc.tnl

Strippar Justin avaldas mahlaka foto oma esinemisest

Kui on midagi, mis pea kõik naised elevile ajab, siis on selleks kindlasti üks korralik …

Kroot Tarkmeel Photography 5860 1

Valusad sõnad Liis Lemsalu poolt

Kaunis lauljatar Liis Lemsalu torkab silma ka kõige kirevamast rahvamassist ning ei jäta külmaks ühtegi …