Sunday , 26 September 2021
metsavana414

Metsavana ennustab milline tuleb sügis ja talv.

„Pihlakad on lookas. Isegi dekoratiivpihlakad, mis muidu väga ei kanna. See näitab, et hilissügis tuleb tänavu vihmane,“ selgitab Raplamaa ilmatark Arvo Saidla, kes 13. septembril tähistab oma 70. hällipäeva. Juubilar teab rääkida, millal saabub vananaistesuvi ja pajatab ka seda, kuidas ta 40 aastat tagasi loodusmärke lugema hakkas.
Septembri lõpp tuleb Saidla prognoosi järgi võrdlemisi heitlik – mitmel pool sajab vihma ja tuul sakutab, temperatuur mõnevõrra langeb, kuid siis, 6. oktoobri paiku, on nädala jagu ilusat ilma. Metsavana pikemaajaline prognoos näitab, et oktoobri teises pooles saab kõvasti vihma. „Pihlakad on lookas. Isegi dekoratiivpihlakad, mis muidu väga ei kanna. See näitab, et hilissügis tuleb tänavu vihmane,“ lausub Saidla. November on Saidla sõnul nii nagu alati – tuleb vihma, lörtsi ja kuu viimastel päevadel võib ka lund sadada. „Novembri esimene pool tuleb pigem ilma lugemata,“ usub Metsavana.

Talv seevastu tuleb pigem lumerohke. Seda näitavat tõsiasi, et kuusepuud on tihedalt käbisid täis ja nii ladvani välja. Kusjuures nõndaviisi – kuusekäbide järgi – ennustas Metsavana ilma ka esimeses pikas Õhtulehele antud intervjuus 2015. aastal. Toona ütles ta juba 16. juunil: „Käbisid on ääretult vähe üleval. Lund ei tule.“ Prognoos läks nii ja naa, lumi tuli küll maha, aga seda oli vähe.

Loe edasi SIIT
Allikas: Õhtuleht

Jaga

Vaata ka:

priit toobla

Priit Toobla: Olen Edgar Savisaarest pettunud, sest ta on pundis koos vaktsiinivastastega.

„Hea Edgar. Kõige lugupidamise juures sinu vastu, ei saa ma aru sinu kandideerimisest valimisliidus. Olime …

ekre

EKRE laus vale oma valijatele, et valitsus tahab langetada pensione ja lastetoetusi 25% võrra. Kurb on see, et nende vailjad usuvad ka seda.

EKRE laus vale oma valijatele, et valitsus tahab langetada pensione ja lastetoetusi 25% võrra. Kurb …

vaktsiin

Tallinna Ülikooli professor: Mittevaktsineerituid tuleb survestada, sest demokraatias peab lõpuks vähemus alluma enamusele.

Tallinna Ülikooli professori, kasvatusteadlase Mati Heidmetsa hinnangul oleks pidanud vaktsineerimisvastaste suhtes karme sammu astuma juba …

Tarokaart

Pühapäev 26.09 Tarokaart on MÜNDID RÜÜTEL

Pühapäev 26.09 Tarokaart on MÜNDID RÜÜTEL Sinu jaoks on täna oluline see, et kõikides asjades …