Reede , 9 juuni 2023
Erakorralised uudised

Mart Pukk: pensionäridelt tuleb valimisõigus ära võtta! Ainult nii saame majanduse korda

Ühiskond peab aina suuremat ja suuremat arvu töövõime kaotanud inimesi üleval pidama ning see läheb aina kallimaks. Euroopa Komisjoni andmetel tõuseb üle 65-aastaste inimeste osakaal praeguselt 20 protsendilt 2050. aastaks 30 protsendile. Raha muudkui kulub, ilmselt pole pääsu laenude võtmisest.

Meil on pensionärid järjest suurenev ja arvatavasti tulevikus ainult mõjuvõimsamaks muutuv seltskond, kellel käes võimas hoob – valimisõigus. Hääl antakse ikka sellele erakonnale, kes lubab pensione tõsta, hooldekodus elamise kinni maksta ja muidu elamise lustlikumaks muuta. Pensionäridel on ka lapsed, kes ei rõõmusta, kui nad peaksid hakkama oma vanemaid üleval pidama. Praegu pensione indekseeritakse ja lihtsalt niisama suurendatakse pidevalt.

Paljulapseliste perede äsja suurenenud toetusi vähendatakse, aga neid on Eestis alla nelja tuhande, pensionäre pea sada korda rohkem. Seega penskaritega sama tempu teha, mis lasterikaste peredega, saab olema väga keeruline.

Mida niisuguses lollis olukorras teha, mida ette võtta? Kui pea korralikult tööle panna selgub, et võimalusi on, aga ka ohtusid.

Loe edasi SIIT

Alliakas: ep.delfi.ee

Vaata ka:

Isa leidis šokeeriva kirja oma kadunult pojalt. See, mis oli kirjas, on iga lapsevanema õudusunenägu

Miski ei ole hullem, kui koju tulles avastada, et Sinu alaealine laps on kodust ära …