Huvitavat

Marilyn Kerro: Eesti politsei ei kaitse inimesi koduvägivalla eest.

«Ma olen hakanud sügavalt kahtlema, kas see riik on üldse minu ja mu laste jaoks piisavalt ohutu,» tunnistab Marilyn Kerro Katrin Lusti «Kuuuurijale» antud intervjuus. «Ma tundsin ennast Venemaal tunduvalt kindlamana. Seal ma tundsin, et olen kaitstud.» Ta lisab, et koduvägivalda võetakse Venemaal äärmiselt tõsiselt. «Siin tunnen eelkõige kodanikuna, et nad (politsei – toim) ei kaitse mind. Tegelikult on see ju naeruväärne: mind ei kaitsta ju!» ütleb selgeltnägija.

Koduvägivald on teema, mida käsitletakse aina rohkem ja aina avalikumalt. «Räägitakse, et kui sul on vägivald, koduvägivald, ahistamine – anna sellest teada, sest kui sa annad teada, siis me saame ära hoida. Ei saa mitte midagi ära hoida! Alati tuleb sama vastus: aga ta ei ole ju füüsiliselt sulle midagi teinud!»

Selgeltnägija ütleb, et politsei abile loota ei tasu. «Ma olen selle poolt, et kui sa ise neile piisavalt palju peale ei käi, siis ei tulegi mingisugust muutust. Siin on silm silma ja hammas hamba vastu, üritad ise olukorrale mingisuguse lahenduse leida. Mina tundsin nelja aasta jooksul küll, et mind on murega üksi jäetud,» tunnistab ta.

Koduvägivalla all kannatanud Kerro mõtles seepeale, et rohkem ta politseisse helistada ei taha. «See oli minu jaoks šokk, et nii isiklik asi läheb siis tervele külale,» sõnab ta, kuid lisab, et see ei jäänud siiski viimaseks korraks.

«Seda naeruvääristamist oli tegelikult päris palju, politseinike kommentaare, mis olid ebapädevad ning ebavajalikud. Esiteks ei olnud kunagi piisavalt tõendeid, sõna sõna vastu. Ega ta ju esimesed korrad füüsiliselt midagi ei teinud,» räägib Kerro. «Mina sain väga varakult aru, et tervislikum on minna laiali ära ja hoida suhet lapsevanematena, aga tekkis üks pool, kes sellest siis aru ei saanud.»

Loe edsi SIIT
Allikas. Elu24

Jaga
Back to top button