Pühapäev , 28 mai 2023
Erakorralised uudised

Maailma kõige ohtlikumad ja kõige turvalisemad linnad 2023

Üks reisisihtkoha valikut mõjutavates komponentidest on turvatunne sihtkohas ja mõnes maailma linnas on oht probleemide otsa komistada keskmisest suurem. Numbeo avaldas 2023. aasta maailma linnade turvalisuse indeksi, mis kajastab, kui tõsisena kohalikud turvaprobleeme oma linnas tunnetavad.

Maailma kõige ohtlikumad linnad 2023

Maailma kõige ohtlikumad linnad on Venezuela pealinn Caracas ning Pretoria ja Durban Lõuna-Aafrika Vabariigis. Esikümnes on ka kolm linna Brasiilias. Venezuela on aastaid olnud poliitilises- ja majanduskaoses, Lõuna-Aafrika Vabariigis on püsivalt suur varguste ja röövimiste oht. Ka päevasel ajal üksinda mööda linna jalutamine pole turvaline.

Maailma kõige turvalisemad linnad 2023

Suur osa maailma kõige turvalisematest linnadest asub Lähis-Idas Araabia Ühendemiraatides ja Omaanis. Kuid ka meil on põhjust uhke olla, sest Tartu mahub 15 maailma kõige turvalisema linna hulka.

Ohtlikud linnad Euroopas

Euroopas on kõige madalama turvatundeindeksiga linn Bradford Inglismaal. Järgnevad Marseille Prantsusmaal ja Catania Sitsiilias.

Euroopa 152 linna arvestuses on Tartu turvalisusindeksi poolest 6. kohal, Tallinn 19. kohal ja Helsingi 20. kohal, Vilnius 36. kohal ning Riia 77. kohal.

Metoodika

Numbeo krimi- ja turvaindeksi leidmiseks hindasid linnade elanikud, kui tõsisena nad tuvaprobleeme oma linnas tunnetavad. Arvestati mitmeid kategooriaid, nagu kuritegevustaseme muutus viimase 3 aasta jooksul ja mure varguste, röövimiste või inimeste vastu suunatud rünnakute osas.

Krimiindeksi puhul loetakse väärtuseid alla 20 väga madalaks riskiks, 20-40 madalaks riskiks, 40-60 mõõdukaks, 60-80 kõrgeks ja üle 80 väga kõrgeks riskiks. Kokku hõlmab Numbeo turvalisuse indeks maailma 423 linna, arvesse läksid ainult need linnad, kust saabus teatav miinimumarv hinnanguid. Linnade täisnimekirja näeb siin.

trip.ee

Vaata ka:

Tarokaart

Pühapäev 28.05 Tarokaart on KARIKAD EMAND

Tänane päev peaks kujunema Sinu jaoks päris heaks. Sul on head võimalused selleks, etjõuda selgusele …