Erakorralised uudised
heidi kaden kYxgm42SQso unsplash

Maailma kõige ilusamad paigad

Maailm on tohutult suur ja pakkumaks lõputult imelisi paiku, mis jätavad reisijale sügava mulje. Mõned neist paikadest on kuulsad oma loodusliku ilu, ajaloo või kultuuri poolest. Siin on ülevaade mõnest kõige ilusamast kohast maailmas, kuhu iga seiklushimuline inimene võiks vähemalt korra elus sattuda.

1. Santorini, Kreeka

Selle Egeuse mere saare kuulsad sinised kuplid ja valged ehitised, mis paiknevad kõrgel kaljudel, pakuvad hingematvat vaadet päikeseloojangule. Saar on kuulus ka oma ajalooliste paikade, veinitehaste ja maaliliste randade poolest.

2. Machu Picchu, Peruu

See iidne inkade linn asub kõrgel Andide mägedes ja on üks maailma seitsmest imest. Looduslik ilu ja ajalooline tähtsus teevad sellest paigast ühe kõige külastatavama sihtkoha maailmas.

3. Great Barrier Reef, Austraalia

Maailma suurim korallrahu koosneb tuhandetest väikestest saartest ja korallidest. Sukeldumine siin annab unustamatu elamuse värvikirevate mereelukate maailma.

4. Grand Canyon, USA

See maaliline kanjon Arizonas on Colorado jõe poolt loodud ja pakub vapustavaid vaateid eriti päikesetõusu ja -loojangu ajal.

5. Veneetsia, Itaalia

Kanalite ja ajalooliste hoonetega Veneetsia on justkui otse muinasjutust pärit. Gondlisõidud, Piazza San Marco ja Veneetsia biennaal teevad sellest paigast tõelise kultuuri- ja ajaloohuviliste oaasi.

6. Bora Bora, Prantsuse Polüneesia

Tuntud oma kristallselge veega, overwater bungalows ja luksuslike kuurortide poolest, on Bora Bora ideaalne sihtkoht neile, kes otsivad paradiisi maa peal.

7. Kyoto, Jaapan

Kyoto, endine Jaapani keisririik, on tuntud oma ajalooliste templite, šinto šraiinide ja imelise kirsipuude õitsemise ajal toimuva hanami festivali poolest.

8. Victoria juga, Sambia/Zimbabwe piiril

Üks maailma suurimaid ja mõjusamaid kose, Victoria juga pakub meeldejäävat vaatemängu, kui Zambezi jõe vesi langeb rohkem kui 100 meetri kõrguselt oru põhja.

9. Trolltunga, Norra

Selle kalju tipust avaneb hingemattev vaade Hardangeri fjordile ja ümbritsevatele mägedele, muutes selle populaarseks matkarajaks Norras.

10. Cappadocia, Türgi

Kuulus oma ainulaadsete kivimoodustiste ja maa-aluste linnade poolest, on Cappadocia ideaalne koht kuumõhupalliga sõitmiseks, pakkudes vaadet selle maalilisele maastikule.

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Valgas kadunud 60-aastast Irinat

Täiendus 21.06.2024 – Lähedased said Irinaga kontakti ning tema asukoht on tuvastatud. Naisega on kõik

minuaeg.com uudised

Algab Tallinna ringtee Jüri jaotusringi taastusremont

Teisipäevast, 25. juunist algab Tallinna ringtee km 9,7–11,7 Jüri jaotusringi taastusremont, mille eesmärk on parandada