Erakorralised uudised
clown 458620 1920

Maailma kõige ebatavalisemad foobiad.

KAS SUL ON HIRM MADUDE EES? KAS KARDAD SULETUD RUUME? SULLE EI MEELDI OLLA TÄHELEPANU KESKPUNKTIS? ÄRA MURETSE, SA EI OLE ÜKSI. ENAMIK MEIST KARDAB MIDAGI.

Kuid põhjendamatu hirm võib jätta mõned inimesed tõesti armetusse seisu. Kujuta ette õpetajat, kellel oleks hirm avaliku esinemise ees!

KUI SU ELU ON HIRMUDE TÕTTU NAGU ÕUDUSUNENÄGU, SIIS LOE ARTIKLIT JA SAA TEADA, MILLISED HIRMUD INIMESTEL ON. KINDLASTI TUNNED END PAREMINI, KUI MÕISTAD, ET SA EI OLE AINUS, KELLEL ON ABSURDNE HIRM.

HIRM KLOUNIDE EES

See hirm on normaalne laste seas, kes klounidest ja sarnastest asjadest välja hakkavad kasvama. Kuid ka paljudel täiskasvanutel on sama hirm. Klounikartusega inimesed ei või kloune nähagi, ilma et nende hirm pead tõstaks, kuigi nad teavad, et see hirm ei ole loogiline. Ilma ravita nad oma hirmust jagu ei saa.

KLOUNID – RÖÖVLID

Klounikartus ei olegi nii ebatavaline, sest paljud vargad ja röövlid riietusid kunagi oma identiteedi varjamiseks klounideks. Üks kõige hullemaid sarimõrvarid, John Wayne Gacy, riietus vabal ajal klouniks ja lõbustas lapsi.

KLOUNID ÕUDUSFILMIDES

Klounid on tihti teemaks ka õudusfilmides, kus nad võivad olla päris hirmsad. Ning mis kõige hullem – meie „lõbustamiseks” mõeldud naljad võivad mõnikord olla tõeliselt hirmuäratavad. Klounid… võeh.

HIRM ELUSALT MATMISE EES

Aastaid tagasi ei olnudki see hirm nii väga põhjendamatu, sest mõnikord juhtus, et patsientidele pandi vale diagnoos ja nad tunnistati surnuks. Kuid säärased „ebasurnud” ärkasid hiljem kirstus üles. Sellele mõtlemine on tõesti kohutav.

Kuid tänapäeval on meil palju väga efektiivseid seadmeid, mis teevad kindlaks, kas inimene on ikka tõesti surnud või mitte, nii et võimalus selliseks meditsiiniliseks eksituseks on väga väike. Kuid nagu teistegi foobiate puhul, on hirm ka siin täiesti põhjendamatu, kuid selle vastu aitab vaid eriravi.

HIRM RAHA EES

Jah, see on tõsi. On olemas ka foobia, mille puhul inimesed kardavad raha. Kui oled üks neist, siis ei pea sa väga palju muretsema, sest sellele probleemile on olemas mitmeid lahendusi. Kõige loogilisem neist on see, et tööta alati tasuta või vabatahtlikuna!

KUI RAHA AGA IKKA LEIAB TEE SINU JUURDE…

… siis anneta see heategevusele. Nii aitab sinu hirm inimesi, kellel sarnast hirmu raha ees ei ole. Kuid ausalt öeldes on parim lahendus kõige eest lihtsalt kaardiga maksta.

HIRM VAHEKORRA EES

See genofoobiaks nimetatud hirm on tõesti üks hullematest. Selle all kannatavad inimesed kardavad nimelt intiimsust ja vahekorda. On ääretult kahju sellest tegevusest ilma jääda, mistõttu peaksid kiiremas korras sellest hirmust jagu saamiseks professionaalset abi otsima.

SA VAJAD KANNATLIKKU PARTNERIT

Teine variant on leida partner, kes lihtsalt ei soovi seksida. Või leppida faktiga, et su partner sind lõpuks petma hakkab. Kuid kuna sellega ei saa kuidagi leppida, on ilmselt siiski targem mõte professionaalset abi otsida.

HIRM ISTUMISE EES

See on üks ebatavalisematest – ja ka õudsematest – hirmudest. Kujuta ette, mitu korda päevas sa ilma sellele mõtlematagi maha istud. Selle foobiaga inimesed ei saa istumist isegi ette kujutada, ilma et nad üle keha värisema hakkaksid. See foobia mõjutab inimese elu igat tahku. Kuidas käia restoranis, sõprade juures või ükskõik kus, kui sa kardad istuda, ent sulle pakutakse kindlasti tooli.

ENT SA OLED HEAS VORMIS

Sellel foobial on muidugi ka vähemalt üks hea külg, sest mitte keegi ei saa sulle öelda, et sa kogu aeg vaid televiisori ees istud. Selle foobia käes kannatavad inimesed on ilmselt väga heas vormis, sest nad treenivad pidevalt oma jalgu.

Nali naljaks, kuid see foobia sai ilmselt alguse istumisega seotud traumaatilisest sündmusest foobia all kanatava inimese lapsepõlves.

HIRM PESEMISE EES

Enamiku inimeste jaoks on loogiline käia kord päevas duši all või vannis. See on hea hügieeni ja puhtuse jaoks hädavajalik. Lisaks on see ka väga lõõgastav ja vähendab stressi.

Kuid inimesed, kes kardavad pesemist, nii ei arva. Nad võivad karta mis tahes pesemist ja puhtuse hoidmist. Ning see mõjutab oluliselt nende elu. Neil on palju suurem võimalus kehva hügieeni tõttu haigeks jääga ja neil on keeruline leida tööd, sest keegi ei soovi palgata halvasti lõhnavat inimest. Ka kolleegid ei oleks sellise inimese vastu ilmselt kõige sõbralikumad.

HIRM NAISTE EES

Selle foobia käes kannatavate meeste elu on väga keeruline, sest nad ei saa naistega rääkida, koos töötada või nendega üldse kuidagi kontaktis olla. Keeruliseks teeb asja ka see, et ilmselt ei saa nad kunagi nautida intiimsust või suhtes olemist, mis on aga inimese normaalseks arenguks elutähtsad asjad.

Nagu ka teiste foobiate puhul, ulatuvad selle hirmu juured ilmselt lapsepõlve. Kui selle foobia käes kannatad, on oluline otsida professionaalset abi, et sinu elu oleks vähegi normaalne.

HIRM PIKKADE SÕNADE LUGEMISE VÕI VÄLJAHÄÄLDAMISE EES

Üks huvitavamaid ja veidramaid foobiaid on hirm pikkade sõnade lugemise või artikuleerimise ees. Raske on aru saada, kust selline foobia alguse saab, kuid arvatavasti on sellel seos koolisüsteemiga. Kui tead kedagi, kes kardab pikki sõnu, siis jäta ta lihtsalt rahule – ära sunni teda takka.

KÕIKIDELE FOOBIATELE ON OMANE TÄIELIK PÕHJENDAMATUS

See on selge enamikule inimestest, kes sarnaste foobiatega elavad. Kuid suur osa nendest foobiatest mõjutab paljuski nende käes kannatavate inimeste elu. Foobia tähendab, et miski tekitab meis paanikahooge, südamerütmihäireid, peapööritust, iiveldust ja higistamist.

Oluline on mõista, et ilma professionaalse abita on foobiast ülesaamine äärmiselt keeruline. Ära karda ja pöördu kiiresti arsti juurde. Ning pea meeles, et see kõik on vaid sinu peas.

allikas: dormeo.ee

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Armastuse Horoskoop – Reede 8 detsember 2023

Jäär Jääradel on reedel võimalus oma suhtes edasi liikuda. Võib-olla on aeg teha mõni oluline

horoskoop

Horoskoop – Reede 8 detsember 2023

Jäär Reede on Jäärale hea päev, et keskenduda oma karjäärile või haridusele. Sul on palju

error: Sisu on kaitstud!