Pühapäev , 25 veebruar 2024
skyler gerald nYgkStQeJVo unsplash

Loe, mis erinevus on lahustuval ja külmkuivatatud kohvil?

Kohv on üks populaarsemaid jooke maailmas. Seda valmistatakse kohviubadest, mis on röstitud ja jahvatatud. Lahustuv kohv on aga valmistatud kohviubadest ekstraheeritud vedelikust, mis on seejärel kuivatatud. Külmkuivatatud kohv on veel üks lahustuv kohv, kuid seda valmistatakse erineval viisil.

Lahustuv kohv

Lahustuvat kohvi valmistatakse tavaliselt kohviubadest ekstraheerimise teel veega. Seejärel kuivatatakse ekstrakt kõrgel temperatuuril. Seda protsessi nimetatakse pihustuskuivatamiseks. Pihustuskuivatamisel pihustatakse ekstrakti õhukesteks osakesteks, mis seejärel kuivatatakse kiiresti.

Lahustuvat kohvi on saadaval mitmesugustes vormides, sealhulgas pulber, graanulid ja tabletid. Seda saab valmistada kuumas või külmas vees.

Külmkuivatatud kohv

Külmkuivatatud kohv valmistatakse samamoodi nagu lahustuv kohv, kuid seda kuivatatakse vaakumis. See protsess on keerulisem ja kallim kui pihustuskuivatamine, kuid see annab ka parema maitse ja aroomi.

Külmkuivatamisel külmutatakse kohviekstrakt madalal temperatuuril. Seejärel kuivatatakse see vaakumis, mis eemaldab vedeliku jääkristallidest.

Külmkuivatatud kohv on saadaval pulbri või graanulitena. Seda saab valmistada kuumas vees.

Maitse ja aroom

Külmkuivatatud kohvil on tavaliselt parem maitse ja aroom kui lahustuval kohvil. See on tingitud sellest, et külmkuivatamisel säilib rohkem kohvi aroomi ja maitset.

Lahustuval kohvil võib olla veidi mõrkjam maitse kui külmkuivatatud kohvil. See on tingitud sellest, et lahustuvat kohvi kuumtöödeldakse kõrgel temperatuuril.

Hind

Külmkuivatatud kohv on tavaliselt kallim kui lahustuv kohv. See on tingitud sellest, et külmkuivatamise protsess on keerulisem ja kallim.

Muud erinevused

Lisaks maitsele ja aroomile on lahustuv ja külmkuivatatud kohv ka mõnevõrra erinevad.

Lahustuvat kohvi on tavaliselt lihtsam valmistada kui külmkuivatatud kohvi. Lahustuvat kohvi saab valmistada kuumas või külmas vees, samas kui külmkuivatatud kohvi tuleb tavaliselt valmistada kuumas vees.

Lahustuval kohvil on ka pikem säilivusaeg kui külmkuivatatud kohvil. Lahustuvat kohvi saab säilitada toatemperatuuril, samas kui külmkuivatatud kohvi tuleb säilitada jahedas ja kuivas kohas.

Kokkuvõte

Külmkuivatatud kohv on parem valik, kui soovite nautida parimat võimalikku kohvi maitset ja aroomi. Lahustuv kohv on aga hea valik, kui soovite odavamat ja mugavamat võimalust.

Vaata ka:

dylan nolte RSsqjpezn6o unsplash

Täna võib lotoõnn naeratada just neile 2 tähemargile

Täna, reede 23 veebruaril 2024, on kaks tähemärki, kellel on eriti hea võimalus lotoga võita:

ingel

Ingli Sõnum: Reede 23. veebruar 2024

Tänase ingli sõnum kutsub teid üles usaldama oma intuitsiooni ja sisemist tarkust. Teie sees on

error: Sisu on kaitstud!