charcuterie 338498 640

Liigsöömine, ülekaalulisus ja selle vaimsed põhjused

Ehkki esmapilgul võib tunduda, et ülekaalulisuse põhjuseks on liigsöömine, võib tegelik olukord olla mõnevõrra keerukam. Mitte alati ei kaasne toitumisharjumuste muutumisega kaalu normaliseerumine. On inimesi, kes võivad süüa suhteliselt palju, säilitades saleda keha, samas kui teistel ei aita ka toidukoguste oluline piiramine liigsest polstrist vabaneda.

Liigsöömist oleks õigem nimetada psüühiliseks tasakaalustamatuseks, millest võib areneda täiemõõduline vaimuhaigus. Liigsööja on isik, kes on kaotanud kontrolli ega suuda lõpetada söömist, isegi kui see hakkab tema keha kahjustama.

Vastupidiselt laialt levinud arusaamisele, ei ole liigsöömine ega ka ülekaalulisus geneetiliselt määratud, ehkki mõned inimesed võivad omada selleks geneetilist eelsoodumust. Kõigel, mis toimub meie füüsilises kehas, on olemas psühholoogiline vaste ning seetõttu tuleb otsida liigsöömise ja ülekaalulisuse põhjusi inimese psüühikast. On kaks põhjust, miks inimesed kalduvad liiga palju sööma.

Emotsionaalsed haavad

Üheks põhjuseks on siin see, et nende nähtuste all kannatajatel on (tervendamata) emotsionaalsed haavad, mille tõttu nad tunnevad ennast välismaailma rünnakutest haavatavatena. Kuna nende alateadvus tahab neid haavu kaitsta ärrituse vastu, püüdes neid isoleerida, siis soovivad sellised inimesed alateadlikult kaalus juurde võtta. See tekitab isoleeriva polstri, mis annab neile teatud (sageli alateadliku) turvatunde. Sellise polstri varjus tunneb inimene, et ta saab tõmbuda oma kookonisse ja pugeda peitu maailma eest.

Hingehaavad on alati seotud mingi konkreetse, enamasti kolme alumise tšakraga ning sellest tulenevalt on inimestel võimalik oma kehakujust teatud järeldusi teha.

Kui liigne polster kipub kogunema baastšakra (Mooladhara) ehk puusade piirkonda, siis võib olla tegemist seksuaalsusega seotud hingehaavadega — näiteks võib inimene olla üle elanud selles ja/või eelmistes eludes seksuaalset vägivalda enda suhtes ning selle tulemusena tekkinud hingehaavad on jäänud tervendamata.

Kui liigne polster kipub kogunema hingetšakra (Swadisthana) ehk alakõhu piirkonda, siis võib see olla seotud vabaduse, eriti väljendus- ja loomisvabadusega seotud väärkasutuse juhtumitega selles ja/või eelnevates eludes.

Kui liigne polster kipub kogunema päikesepõimiku piirkonda (Manipura tšakra), siis võib olla tegemist hingehaavadega, mis on seotud rahu ja harmooniaga ning selle väljendamisega.

Vaata ka:

mallukas

Skandaalne paljastus: Mallukas süüdistab Lauri Pedajat alaealisega suhtes.

Eesti tuntud blogija Mariann Treimann, tuntud ka kui Mallukas, tegi hiljuti avalikuks skandaalse teabe, mis

jaasulataja

Hoiatus: Eestis reklaamitud imeline jääsulataja – tegelikkuses petuskeem.

Eestis levib sotsiaalmeedias reklaamikampaania, mis lubab “elektromagnetilise molekulaarse” tehnoloogiaga lume ja jää eemaldamist autodelt. Kampaania

error: Sisu on kaitstud!