Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
lennuk

Lihtne trikk, kuidas äriklassi pilet on odavam, kui turistiklassi oma

Aeg-ajalt on juhtunud, et mõnel kindlal marsruudil on äriklassi piletid odavamad, kui turistiklassi omad. Tavaliselt on tegemist veahinnaga, mis peagi ära parandatakse. Vahest näitavad otsimootorid mõnevõrra erinevat hinda või ilmuvad erinevad lennumarsruudid, kui vahetada ära otsingu teostamise riik ja keel. Kuigi paljud reisijad on jutte sellistest juhtumitest kuulnud, esineb neid siiski aina harvemini. Aga vahest võib lennupiletite otsingul suhteliselt lihtsate muudatuste tegemine küllaga ära tasuda.

Briti tabloid Daily Mirror vahendab lugu reisijast, kes otsis pileteid Tšiilis Santiagost Lihavõttesaarele. Kuna ta oli kuulnud kuulujutte, et Lõuna-Ameerikas võib pileti hind sõltuda sellest, mis keeles otsingut teostada, otsustas ta seda kontrollida. Mängides Tšiili lennufirma LATAM lehel brauseri sätetega ja teostades otsingut inglise keele asemel hispaania keeles, osutus 6 tunnine lend Boeing 787 äriklassis odavamaks, kui turistiklassi pilet.

Mida reisija tegi?

  • Kustutas brauseris ajaloo, puhverserveri ja küpsised.
  • Lülitus privaatbrausimise (privaattöörežiimi) peale.
  • Kasutas VPN-i (virtual private network), et näidata asukohaks UK asemel Tšiili.
  • Teostas otsingu LATAM-i Tšiili lehel hispaania keeles.

Loetelu pole eriti keeruline, aga seekord tasus küllaga ära. Loomulikult ei tasu loota, et sellised trikid alati toimivad, aga vahest tasub lennufirmade lehtedel katsetada otsingut erinevates keeltes ja/või erineva asukohaga. VPN võib samuti kasuks tulla.

trip.ee

Vaata ka:

Taroskoop- Esmaspäev 22 aprill 2024

Täna, 22. aprillil 2. aprillil 2024, on Päike Sõnnis, tuues kaasa rahu ja tasakaalu energiat.

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 22 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Võtke aega enda eest hoolitsemiseks ja stressi maandamiseks. Pöörake

error: Sisu on kaitstud!