Erakorralised uudised

Lauamängud, mis sobivad pimedateks õhtuteks

Saabumas on aeg, mil päevad muutuvad lühemaks, jahedamaks kui ka pimedamaks. Paljud mõtlevad, kuidas pimedusele südikalt vastu minna ja mida sel ajal teha. Nii liitutakse erinevate koolitusprogrammide ja huviringidega, aga otsitakse ka tegevusi koju. Üheks aegumatuks klassikaks on loomulikult lauamängud – need on ideaalsed vaba aja veetmiseks koos sõpradega aga ka pereringis. Millised lauamängud valida saabuvateks sügisõhtuteks?

Lauamängud peavad pakkuma piisavalt lõbu ja mõtteainet

Meie usume, et lauamängud peavad olema lõbusad. Ja see ei tähenda seda, et need ei saaks tähendada mitut asja korraga. Näiteks leiab palju lauamänge, mis on samaaegselt lõbusad kui ka teadmisi pakkuvad või nuputamist vajavad. Üheks näiteks on siinkohal Alias. Tegemist on tõeliselt ajatu lauamänguga, mis tõenäoliselt ei kao lähiaastatel mitte kuhugi. Aliase valik on meeletu, neilt leiab lauamänge, mis on mõeldud väiksematele, aga ka selliseid, mis on suurepäraseks tegevuseks pidudel. Rääkimata selle klassikalisest versioonist. 

Nii nagu pea kõigega, sõltuvad asjad ennekõike maitsest ja eelistustest. Nii ka lauamängud. Mõned inimesed otsivad selliseid lauamänge, mis pakuvad teadmisi, nagu näiteks Eesti mäng, siis on ka neid, kes sellistest hoiavad ringiga eemale. Pidudele ja sõpradega koosviibimiseks sobivad kõiksugused mängud, kus antakse erinevaid ülesandeid, nii teadmistepõhiseid, aga ka selliseid, kus esitatakse väljakutseid tegevustena. Sead tüüpi lauamängud sobivad ka peredele, sest need on mõeldud laiale sihtgrupile ja vanusele, pakkudes rõõmu absoluutselt kõigile. Kui sina ei ole veel selliseid mänge mänginud, siis nüüd on selleks õige aeg, sest mida muidu pikkadel sügis- ja talvepäevadel ette võtta?!

Kuidas valida sobivad lauamängud?

Millised on parimad lauamängud, mida kinkida või soetada? Kui rääkida sellest, mida endale soetada, on asi üpriski lihtne, sest sa peaksid ise väga hästi teadma, mida ootad ühelt lauamängult. Küll aga kui sa soovid soetada mõnda mängu kingiks, näiteks jõulukingituseks, siis on asi keerulisem. Oleme pannud kokku lauamängude ostmise juhendi, mida järgida siis, kui soovid sellega üllatada oma lähedasi.

Mõtle, mis talle meeldiks

Kas talle meeldivad väljakutsed või januleb ta aina enam uute teadmiste järele? Kas ta on pigem strateeg või loomingulise hingega inimene? Need on mõned küsimused, mis aitavad sul enda kallimat sõpra iseloomustada. Mõtle küsimustele ja proovi leida tema olemusele vastav mäng, mis talle meeldida võiks.

Kas kingitus on lapsele või täiskasvanule?

Vanus on äärmiselt oluline, sest paljud mängud on loodud mõnele konkreetsele vanuseastmele. Kui sa otsid kinki täiskasvanule, siis see ei ole suur küsimus. Küll aga on see oluline laste puhul. Veendu, et mäng, mida soetad, on tema vanusele mõeldud. Liiga lihtsad mängud jäävad lastele kergeks ja ei paku soovitud väljakutseid, mida nad tihtipeale ootavad.

Mis on tal juba olemas?

Enne uue lauamängu soetamist on hea teada, kas tal on juba mõni mäng olemas. Ehk sa tead, kas Dixit, Alias, Monopoly või mõni teine populaarne lauamäng on juba tema kapiriiulil. Igal juhul tasub soetada midagi, mida tal veel ei ole. 

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 20 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna tunned end energilisena ja motiveerituna. Hea päev uute

ilm scaled

4 päeva ilm: 20.05-23.05. ILM on ilus ja õhutemperatuur kuni +25°C

Esmaspäev 20 mai 2024Öösel: Selge, kohati vahelduva pilvisusega olulise ilm ja paiguti sajab hoovihma, võib