Huvitavat

Laste lemmiksaidil TikTok käib jõhker, halastamatu ropendamine ja sõimamine.

“Sealt tuleb selliseid ähvardusi, et sa vaatad: appikene! Ma tahaksin sellele lapsevanemale öelda – palun vaata, millega su laps tegeleb,” kõneleb TikTokis igapäevaselt sõimuga silmitsi seisev Kati Rannamees ja lisab: “Seal ei ole vahet, kas sa näed hea välja või kole välja nende silmis, see sõim on valimatu.”

See, mida lapsed TikTokis teevad, on nii rõve, et tartlane Anterro Ahonen on hakanud lapsevanemaid üles otsima, et neilt küsida: kas te teate ka, millega teie lapsed tegelevad?

Poolanonüümses keskkonnas sõimaja tuvastamine ja tema vanemate üles leidmine ei ole väga kerge ülesanne. Neid sõimajaid on aga nii palju, et pika peale on Ahonen saanud jutule nii mõnegi lapsevanemaga.

“Neid vanemaid on olnud umbes 10,” sõnab Ahonen, kelle sõnul pole vanematel üldjuhul aimugi, millega nende pealtnäha tublid ja armsad lapsed tegelevad.

Veebikonstaablist pole abi?

Eesti üks edukamaid tiktokkareid on olnud Amanda Margaret Treier, kellel oli tippajal keskkonnas üles miljoni jälgija. Tänaseks on ta TikTokist loobunud, osaliselt just seal toimuva tõttu.

“Nad võtsid minu video ja panid sinna erinevaid roppuseid peale.  Suguelunditega seonduvaid asju ja selliseid labaseid asju. Sellega ma pöördusingi isegi veebipolitseisse, aga ma ei saanud abi sealt,” kirjeldab Treier.

Allikas.  https://laseronline.ee/

 

Jaga
Back to top button