Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
Kivioli uus uhishoone 2023726

Lääne päästekeskuse sündmused 1. – 4. detsembril 2023

Praegu kehtib päästeameti siseveekogude jääle mineku keeld. Päästeameti hinnangul peab inimesele turvaline jää olema vähemalt 10 sentimeetri paksune. Siiski hoiatame, et jääle minek on alati ohtlik, jääl liikuja peab sellega arvestama ning kasutama turvavarustust, mille hulgas jäänaasklid. Nädalavahetusel patrullisid päästjad veekogude ääres ja paari õnnetuse ennetamiseks kutsuti jäält ära keelust üle astunud kalamehed. Tartu lähedal Kabina karjääris kutsuti kalameestele lisaks jäält ära ühe kalamehega kaasas olnud lapsed. Lastele jääle minekut innustavat eeskuju anda jääle mineku keelu ajal on äärmiselt vastutustundetu.

Järvamaa

1.detsembril kell 20.42 teavitati häirekeskust, et Paides Ristiku tänaval asuvas korteris on tunda plastiku sulamise lõhna. Päästjad tuvastasid termokaamerat kasutades, et plastiku sulamise lõhn tuli ilmselt laelambi ventilaatorist. Tulekahju ei olnud, edasi tegeleb olukorraga elektrik.

Pärnumaa

Möödunud nädalavahetusel sõitsid päästjad viiel korral raske lume tõttu teedele ja elektriliinidele vajunud puid eemaldama.

1.detsembril kell 18.14 said päästjad väljakutse Lavassaare alevisse Võidu tänavale, kus kahe korteriga elamus oli tulekahju. Päästjad tuvastasid ülemise korruse korteris suitsetamise tõttu põlema süttinud madratsi ja teki ning joobes seltskonna. Päästjad kustutasid nii põleva madratsi kui ka teki ja viskasid need õue lõplikult kustuma. Ükski inimene meditsiinilist abi ei vajanud. Korteris ei olnud ei suitsu- ega vinguandurit.

Raplamaa

Möödunud nädalavahetusel sõitsid päästjad 22 korral ohtusid likvideerima. Enamasti oli tegemist teedele ja elektriliinidele raske lume tõttu kukkunud puudega.

2. detsembril kell 16.36 kiirustasid päästjad Märjamaa valda Sipa külla, kus kütmise ajal süttis korstnasse kogunenud tahm. Tahmapõleng korstnas kustus ise, kuid päästjad kontrollisid veel ohutuse tagamiseks küttesüsteemid üle ning soovitasid elanikel kutsuda korstnapühkija seadmeid üle vaatama ja hooldama.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
error: Sisu on kaitstud!