Teisipäev , 27 veebruar 2024
Erakorralised uudised
dog 2210717 1280

Küüslauk koerte toortoidus: Teaduslik perspektiiv

Küüslauk on populaarne toiduaine ja rahvameditsiini vahend, mida on kasutatud sajandeid erinevate tervisehäirete ravis inimestel. Aga kuidas mõjub küüslauk koertele, eriti kui see lisatakse nende toortoidu menüüsse? Käesolev artikkel uurib teaduslikke tõendeid ja ekspertide soovitusi küüslaugu ohutuse ja efektiivsuse kohta koerte toidus.

Küüslaugu keemiline koostis ja potentsiaalsed riskid

Küüslauk sisaldab allitsiini ja tioseulfonaate, mis annavad küüslaugule selle iseloomuliku lõhna ja maitse. Need ühendid võivad olla koertele ohtlikud suurtes kogustes, põhjustades näiteks hemolüütilist aneemiat, mille puhul punaverelibled kahjustuvad ja lagunevad kiiremini kui uusi saab toota.

Teaduslikud uuringud ja tõendid

Vähesed teaduslikud uuringud on otseselt uurinud küüslaugu mõju koertele, kuid on olemas uuringuid, mis kinnitavad küüslaugu võimalikku toksilisust loomadele. Ühes uuringus, mis avaldati ajakirjas “Journal of Veterinary Diagnostic Investigation,” leiti, et suured kogused küüslauku võivad põhjustada oksüdatiivset stressi ja hemolüütilist aneemiat koertel.

Kas koertel võib tekkida dementsus?

Ekspertide soovitused

Enamik veterinaare ja toitumisspetsialiste ei soovita küüslaugu lisamist koerte toidule, eriti toortoidus, kuna riskid võivad kaaluda üles potentsiaalsed kasud. Samuti tuleb märkida, et toortoidu dieet ise võib koertele olla riskantne, kui see pole korralikult tasakaalustatud ja koostatud ekspertide juhendamisel.

Kuigi küüslaugu lisamine koerte toidule võib tunduda ahvatlev, näitavad olemasolevad teaduslikud tõendid, et see võib olla ohtlik, eriti suurtes kogustes. Seetõttu on soovitatav konsulteerida veterinaariga enne küüslaugu või muid maitsetaimi ja vürtse lisamist koera toidule, et tagada nende ohutus ja heaolu.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Nii enne- kui õigeaegselt sündinud laste oluline riskitegur insuldi kujunemisel on ema rasedusaegne kuse-suguteede põletik

Kuigi insult loote- ja vastsündinueas on harv, esineb seda sagedamini kui üldiselt arvatakse. Tartu Ülikoolis

minuaeg.com uudised

Välisminister Tsahkna alustab Genfis Eesti ÜRO Inimõiguste Nõukogu liikmeks saamise kampaaniat

Täna, 27. veebruaril viibib välisminister Margus Tsahkna visiidil Genfis, kus esineb sõnavõtuga ÜRO Inimõiguste Nõukogu

error: Sisu on kaitstud!