Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
Screenshot 2021 11 03 at 18.23.02

Kuusk jõuab Raekoja platsile 18. novembril, jõuluturg avatakse nädal aega hiljem

„Kolmel viimasel aastal on Raekoja platsi jõulukuusk leitud siitsamast Tallinnast. Seekord valisime välja kaugemal kasvava väga ilusa kahara kuusepuu. Kust kandist seekord sobiva jõulupuu leidsime, see jäägu linnarahvale ära arvata,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Raekoja platsile püstitatava jõulukuuse otsimine on edukalt lõppenud ning kandidaatidest parim välja valitud.

„Sel aastal on ära arvamine keerulisem, sest puu ei pärine Tallinnast ning asukohti mida pakkuda on seega märksa rohkem. Küll aga kõlab paiga nimi teemaga kenasti kokku. Pakkumisi saab teha nädala jooksul Kesklinna Facebook’i lehel,“ lisas Haukanõmm.

Kuusk transporditakse ja püstitatakse Raekoja platsile neljapäeval, 18. novembril. Seejärel asutakse jõulupuud kaunistama ning ühtlasi jõuluturu avamiseks valmistuma. Jõuluturg avatakse reedel, 26. novembril ning juba sellele järgneval pühapäeval süüdatakse jõulupuul 1. advendi küünal.

Kesklinna valitsus alustas Raekoja platsile paigaldatava esindusliku jõulukuuse otsinguid juba septembri keskpaiku, pakkumisi sai teha oktoobrikuu lõpuni. Laekus kokku paarkümmend pakkumist.

„Alustasime kuuseotsingut nii varakult selleks, et pakutavate kuuskedega kohapeal tutvuda ning hinnata nii nende sobivust pealinna esindusjõulupuuks kui ka suurte masinatega puu kasvukohale ligi pääsemise ja ohutu langetamise võimalusi. Valiku tegemisel arvestasime kuuse välimust, hinda ja kaugust Tallinnast,“ rääkis Haukanõmm.

Allikas Pealinn.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!