Sunday , 26 September 2021
terviseamet

KUUM: Terviseamet kinnitab vandenõuteooriat

Vahendame Telegram.ee artiklit

PCR-masstestimine viimase 1,5 aasta jooksul on pinnuks silmas arvukatel mainekatel arstidel ja teadlastel, kuna meetodil on teatud puudused – nimelt kui tulemust piisavalt võimendada, annab positiivse tulemuse ka see, kui patsiendi proovis on ainult viiruse jäänuk ja ta ei ole tegelikult ei haige ega nakkusohtlik. Seda kinnitas ERR-ile ka Synlab Eesti infektsioonhaiguste valdkonna juht Paul Naaber, öeldes: “PCR metoodika ei võimalda eristada, kas proovis leiduv RNA pärineb elusalt nakkusohtlikult viiruselt või mitte.”. Samas ERR-i artiklis kirjuti ka, et “kui lävitsükli väärtus läheb üle 35, ei ole sa tegelikult nakkusohtlik ( – Bernard La Scola, Aix-Marseille Ülikooli mikrobioloogia professor).” PCR-i liigse võimendamise teemal Eestis (ja mujal maailmas) oleme Telegramis kirjutanud ligi 1,5 aastat ning Terviseamet kinnitas möödunud nädalal korduva järelpärimise peale meile lõpuks, et siin kasutatava PCR-kiti protokoll näeb ette 40 tsükli kasutamist.
Kuna maikuus hakkas ringlema info, et USA-s kasutatakse vaktsineerimata ja vaktsineeritud inimestele erinevaid lävitsükleid (vaktsineerimata inimestele siis rohkem ja vaktsineeritutele vähem, st esimeste puhul annaks test suurema tõenäosusega positiivse proovi), sai sellekohane küsimus edastatud ka Terviseametile.

Telegrami päringule vastas TA nakkushaiguste osakonna peaspetsialist Irina Filippova, öeldes, et:

“Vaktsineeritud ja vaktsineerimata inimeste PCR testimiseks kasutab Synlab Taqpath Covid CE/IVD kitti, mille PCR protokollis on 40 tsüklit.”

terviseamet 40ct

Selle vastuse koostamine võttis Terviseameti ametnikul aega 69 päeva, hoolimata sellest, et ametlikule teabenõudele lubatakse üldjuhul vastata 30 päevaga.

Siinkohal soovitame vaadata ka 5-minutilist saatelõiku Telegrami Podcastist biokeemiku, teadusmagister Andres Assukülliga, kelle jaoks PCR-meetod oli 8-aastase laboritöö vältel üheks põhiliseks abivahendiks. Mida arvab Assuküll lävitsükli 40 kasutamisest ja kuidas 10 aasta taguse seagripi-pandeemia ajal jagati testitulemused vastavalt tsüklite arvule kolme gruppi, kuula siit:

Loe edasi SIIT

Allikas.  Telegram.ee

Jaga

Vaata ka:

priit toobla

Priit Toobla: Olen Edgar Savisaarest pettunud, sest ta on pundis koos vaktsiinivastastega.

„Hea Edgar. Kõige lugupidamise juures sinu vastu, ei saa ma aru sinu kandideerimisest valimisliidus. Olime …

ekre

EKRE laus vale oma valijatele, et valitsus tahab langetada pensione ja lastetoetusi 25% võrra. Kurb on see, et nende vailjad usuvad ka seda.

EKRE laus vale oma valijatele, et valitsus tahab langetada pensione ja lastetoetusi 25% võrra. Kurb …

vaktsiin

Tallinna Ülikooli professor: Mittevaktsineerituid tuleb survestada, sest demokraatias peab lõpuks vähemus alluma enamusele.

Tallinna Ülikooli professori, kasvatusteadlase Mati Heidmetsa hinnangul oleks pidanud vaktsineerimisvastaste suhtes karme sammu astuma juba …

Tarokaart

Pühapäev 26.09 Tarokaart on MÜNDID RÜÜTEL

Pühapäev 26.09 Tarokaart on MÜNDID RÜÜTEL Sinu jaoks on täna oluline see, et kõikides asjades …