Erakorralised uudised
pakid

KUUM: Koroonaviirus Omikron levib ka pakkide ja kirjade teel.

Hiinas kästakse nüüd inimestel avada postisaadetisi maskis ja kinnastega, kuna arvatakse, et koroona Omikroni variant jõudis riiki koos postiga Kanadast.

Hiina võimude hinnangul jõudis Omikroni variant Pekingisse koos Kanadast saadetud postipakiga. Pärast seda suhtutakse välismaalt saabunud saadetistesse väga ettevaatlikult ja postitöötajad peavad laskma end ära vaktsineerida, vahendab Daily Mail.

Need ettevaatusabinõud võeti tarvitusele vähem kui kolm nädalat enne taliolümpiamängude algust Pekingis. Hiinas on enne mänge kehtestatud koroona suhtes väga karm kord, kus ei ole lubatud mitte ühtegi nakatumist. Seal, kus on tuvastatud kasvõi mõni üksik nakatumine, on miljonid inimesed suletud kodudesse.

Hiina riigitelevisioon soovitas loobuda välismaalt tellitud asjadest ning sealt saadetud postist. Saadetiste avamisel tuleb kanda näomaski ja kindaid.

Hiina terviseametnike info kohaselt oli Pekingis Omikroni variandiga nakatunud isik avanud enne seda Kanadast saadetud postipaki. Pakk oli liikunud USA ja Hong Kongi kaudu ning ei välistata saastumist koroonaga selle teekonna käigus.

Pekingis tuvastati esimene Omikroniga nakatumine 15. jaanuaril ja selgus, et see isik polnud käinud kusagil linnast väljas ega kohtunud nakatunud inimestega.

Hiinas on varem leitud, et koroona võib levida külmutatud kala ja liha kaudu, kuigi Maailma terviseorganisatsioon WHO on selle võimaluse ümber lükanud. Hiina väitel on koroona pärit välismaalt ja jõudis 2019. aasta sügisel riiki imporditud külmutatud liha või kala kaudu.
Viimastel nädalatel on tuvastatud koroonapuhangud paljudes Hiina linnades.

Hiina postiteenistus teatas eile esmaspäeval, et välismaalt saabunud saadetised desinfitseeritakse ning postitöötajad peavad olema vaktsineeritud.

Kuigi Hiinas on suudetud hoida nakatumiste arvu madalana, on see viimastel nädalatel toonud kaasa ligi 20 miljoni inimese sulgemise kodudesse. Hiinas on koroona leviku piiramisel saanud tavaliseks maskikandmise kohustus, massilised testimised, kolmandad vaktsiinidoosid, karantiinid, reisipiirangud ja -keelud ning sulgemised.

Eelmisel nädalal suleti miljonid inimesed kodudesse Pekingi-lähedases Tianjini linnas, et piirata nakkuse jõudmist pealinna.

Allikas. Eestinen.fi

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Reede 12 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna võib su armastusel olla eriline sügavus ja intensiivsus.

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop- Reede 12 aprill 2024

Täna on eriline päev, täis armastuse ja valguse energiat. Inglid kutsuvad teid üles avama oma

error: Sisu on kaitstud!