Riigikogu liige Kalle Grünthal, kes oli hiljuti kriitika alla sattunud kütusekaardi kasutamise tõttu, teatas, et esitab avalduse Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE) lahkumise kohta. Siiski, kolmapäeva lõunaks ei olnud Grünthal veel esitanud avaldust riigikogust lahkumiseks.
Loe ka: Kalle Grünthal (EKRE) tegevuse suhtes ALGATATI KRIMINAALMENETLUS
Grünthal avaldas sotsiaalmeedias seisukoha, et tema arvates seisab ainult EKRE Martin Helme juhtimisel tõeliselt rahva huvide eest, ja seetõttu tuleb poliitilisel areenil ebameeldivaks muutunud EKRE saadikud kõrvaldada.
Ta selgitas: “Sellest lähtuvalt olen jõudnud järeldusele, et EKRE liikmena jätkamine oleks nii minu kui ka EKRE mainele kahjulik. Seetõttu teatan, et esitasin täna isikliku avalduse Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast lahkumiseks.”
Grünthal märkis, et alates eelmisest nädalast on meedia pööranud tema kuluhüvitiste kasutamisele suure tähelepanu seoses kütusekaardiga. Tema arvates on see taktikaline infooperatsioon, millel on vähemalt kaks eesmärki.
“Esiteks, juhtida tähelepanu kõrvale peaminister Kaja Kallase Venemaa-äridega seotud küsimustelt ning teiseks takistada tähelepanu pööramist tänasele riigieelarve menetlusele, mis on tema hinnangul Eesti rahva ja riigi vastu suunatud ning mida on kergem läbi viia, kui avalikkuse tähelepanu on mujal. Tuleb märkida, et ainult EKRE saadikute suhtes algatatakse kriminaalmenetlus erinevate skandaalide puhul.”
Samuti teatati eelmisel nädalal, et Kalle Grünthal kasutab kütusekaarti ebaloomulikult suurtes kogustes, sealhulgas ajal, mil ta viibib riigikogu suures saalis.
Kalle Grünthal asus riigikokku asendusliikmena pärast Jaak Madisoni otsust jätkata Euroopa Parlamendis. Madison andis Grünthali tegevusele kriitilise hinnangu, öeldes: “Kui hakkad 4000-eurose palga juures 100 euro pärast nihverdama, oled paras mölakas.” Madison rõhutas, et raha sellisel kasutamisel ei saa mingil viisil õigustada ja iga inimene peaks mõistma, et ta ei ole puutumatu.
Äriregistri andmetel on Kalle Grünthal olnud EKRE liige alates 14. märtsist 2017. Varasematel aastatel kuulus ta erakonda Res Publica aastatel 2002-2005.