Kaugelt Päikesesüsteemi äärealadelt, Öpik–Oorti pilvest on meie poole teel võib-olla kõige suurem komeet, mida seni üldse nähtud. Komeedi läbimõõduks hinnatakse 100–200 kilomeetrit.
Päikesele lähimasse punkti oma orbiidil jõuab ta 2031. aastal. See punkt jääb siiski nii Päikesest kui ka Maakerast päris aupaklikkusse kaugusse, umbes Saturni orbiidi kanti.
Komeet Bernardinelli–Bernstein võib olla suurim Öpik–Oorti pilve taevakeha, mis seni avastatud. Ka ei ole kunagi varem veel ühtegi komeeti juba nii suurelt kauguselt nähtud.
Komeedi avastasid sel aastal Ameerika Ühendriikide Pennsylvania Ülikooli astronoomid Pedro Bernandinelli ja Gary Bernstein, kui uurisid ülesvõtteid, mis olid tehtud Tšiilis asuva 4-meetrise Víctor M. Blanco teleskoobi 570-megapikslise kaameraga.
Komeet saabub enam kui 40 tuhande astronoomilise ühiku kauguselt. See tähendab teisisõnu, et tema orbiidi kaugeim ots ulatub Päikesest enam kui 40 tuhat korda kaugemale kui Maa. See teeb umbes 6000 miljardit kilomeetrit ehk umbes 0,6 valgusaastat.
Loe edasi SIIT
Allikas. Novaator.err.ee