2.2 C
Tallinn
Pühapäev 2. aprill 2023
MõtteteradKümme põhjust, miks paarid kasvavad lahku

Kümme põhjust, miks paarid kasvavad lahku

Paljude inimeste jaoks on suhte algus suurepärane, kuid aja möödudes kaob kirg ja nad kaugenevad üksteisest, ilma et nad seda märkaksid. Kui oled armunud, tunned end õnnelikuna ega pööra liigset tähelepanu kaaslase nõrkustele. Elu näib täiuslik ja sa usud, et oled oma ellu leidnud selle õige partneri. Kui armumise elevus väheneb, peab suhtes pingutama, et üksteisele meeldida ja teha teineteist õnnelikuks.

Kiire elutempo, vähene pingutamine ja romantika puudumine võivad tekitada olukorra, kus partnerid elavad küll sama katuse all, kuid elavad justkui eraldi elu. Ja kui see juhtub, on paratamatu, et sina või sinu partner tahaks elult rohkemat – midagi kirglikumat, midagi põnevamat, midagi uut ja midagi tähendusrikkamat. See on kõige selgem märk, et te olete üksteisest lahku kasvamas.Lõppude lõpuks, kui üks partner tunneb, et suhe on liiga lämmatav või suhe takistab tal olla õnnelik, siis on vaid aja küsimus, millal tekivad kahtlused. Sa ei pruugi teada põhjuseid, miks te olete lahku kasvanud, kuid sa mõistad seda, kui tunned suhtes õnnetuna.

Loe läbi järgnevad põhjused, miks paljud paarid kasvavad lahku. Sa võid tunda end ära mõnes punktis. Kui sa selgitad välja, mis on teie suhtes valesti läinud, on sul võimalus suhet parandada või liikuda edasi, ilma et vaataksid kordagi tagasi.

1. Vähene suhtlus tekitab probleeme

Suhtlemine on väga oluline suhte alus ja omavaheline suhtlus võib teid liita või teie suhet lõhkuda. Mõtle korraks sellele, kas räägid partneriga samamoodi nagu suhte alguses. Võib-olla eeldad, et oled aastate jooksul kallimat tõeliselt tundma õppinud, mistõttu tead partnerist kõike. Kuid inimesed muutuvad. Iga inimene omandab uusi teadmisi, saab õpetavaid kogemusi või leiab inspiratsiooni mõnest täiesti uuest huvialast. Nii et, ära veeda õhtuid vaikides või Facebookis sõpradega suheldes, vaid räägi oma kallimaga. See on kõige lihtsam samm, kuidas hoida suhtes värskust ja vältida teineteisest kaugenemist.

2. Emotsioonide alla surumine ja tunnetest vaikimine

Kas partner on sulle öelnud midagi, mille tagajärjel tunned end kurva või vihasena? Milline on sinu reaktsioon? Kas sa jagad oma emotsioone kallimaga? Kas sa väljendad oma tundeid? Või pööritad silmi ja noogutad kaasa, et pääseda tõsisest vestlusest?

Osad paarid kasvavad lahku just seetõttu, et nad suruvad alla oma tõelised emotsioonid ega räägi nendest kallimale. Sellises olukorras tekib hetk, mil tunned, et partner ei mõista sind. Kuidas ta peaks sinust aru saama, kui sa hoiad oma emotsioonid ja tunded ainult endale? Sellises olukorras on suur tõenäosus, et varem või hiljem kasvatakse üksteisest lahku, sest partner ei tea, mis sind tegelikult vaevab, kui sa vaikid pidevalt.

3. Sa ei suuda leppida partneri puudustegaNagu eelnevalt mainitud, ei pane inimesed armumise ajal tähele partneri puudusi. Armumise hetkel tundub isegi armas, kuidas kallim mõnikord öösel natuke norskab. Püsisuhtes aga tundub, et kaaslase norskamine on võimatu ja röövib sinu väärtuslikku und. Järgmisena tulevad süüdistused ja näägutamine, mis viivad teid üksteisest eemale. Kui tahad, et suhe toimiks, pead õppima leppima kallima puudustega. Mõtle kaaslase tugevustele ja meenuta, miks te koos olete.

4. Liiga kõrge eneseuhkus

Erimeelsuste korral on oluline anda mõnikord järele ja olla partnerile vastutulelik. Osadel inimestel on aga liiga kõrge eneseuhkus, mistõttu peab nende sõna jääma alati peale. Nad ei ole valmis kuulama teist osapoolt, nad ei ole valmis tegema kompromisse ja nad ei ole nõus oma soovidest loobuma. Kõrge eneseuhkus võib olla põhjuseks, miks osad paarid kasvavad lahku. On loomulik, et suhtes esineb erimeelsusi, kuid tülisid peab oskama lahendama õigesti. Vaikiv viha või kaaslase vältimine ei ole need märksõnad, kuidas lahendada erimeelsusi. Loe lähemalt, kuidas lahendada tülisid, mille abil saad vältida partnerist kaugenemist.

5. Emotsionaalne afäär

Kas oled märganud, et oled viimasel ajal saanud väga lähedaseks mõne kolleegi või vana tuttavaga, kes on vastassoost? Mõnikord sa isegi ei märka, et usaldad kolleegi või sõpra rohkem kui kallimat. See võib tunduda tühisena, kuid sõpruse ja emotsionaalse afääri vahel on väga õrnõhuke piir. Kui sul on tekkinud emotsionaalse afäär, tekitab see kindlasti suhtes probleeme ja kasvad partnerist aja möödudes lahku.

6. Rutiin ja hall argipäev lõhub suhte

Õnneliku suhte loomiseks peavad mõlemad partnerid mõtlema välja huvitavaid tegevusi, millega peletada eemale argipäeva rutiin. Kui sa ei ole algatusvõimeline, avastad peagi, et igal õhtul valmistate õhtusöögi, vaatate telerit ja lähete magama. Muuda oma suhe põnevamaks – planeeri ühine puhkus, korralda kallimale romantiline kohting, tehke üheskoos lõbusaid pilte, minge jalutama, planeeri nädalavahetus hotelli sviidis või korralda mõnus filmiõhtu koos parimate snäkkide ja puuviljadega. Rutiinist väljumine on sinu enda kätes, nii et välju mugavustsoonist, muuda oma elu huvitavaks ja loo kallimaga mälestusi iga päev.

7. Elutee viib teid lahku

Kõige rohkem võib seda juhtuda paaridega, kes on noorena üksteist leidnud. Paljud noored ei tea täpselt, mida nad elult ootavad, mistõttu võib juhtuda, et partnerite tuleviku eesmärgid ei ühti aja möödudes. Noorena ei räägita kaugest tulevikust just palju, sest palju olulisemal kohal on peod ja lõbutsemine. Algul on suhe imeline, kuid viie aasta pärast võib tekkida olukord, kus üks partner soovib minna välismaale elama, teine aga mitte. Samuti võib juhtuda, et aastate jooksul tahab üks partner lapsi saada, kuid teine partner ei soovi kunagi lapsi saada. Kui partnerid ei leia ühist kompromissi, mis sobib mõlemale, viib elutee nad paratamatult lahku.

8. Sa ei tunne kallimaga emotsionaalset lähedust

Kas sa tunned, et teie vahel on emotsionaalne side? Kas kallim on esimene inimene, kellega sa soovid suuri uudiseid jagada? Kas sa oled õnnelik, kui räägid partnerile oma päevast? Need on vaid mõned olulised asjaolud, mis aitavad suhet hoida. Emotsionaalse läheduse puudumine võib viia emotsionaalse afääri tekkimiseni, mis kahjustab suhet ja tekitab probleeme. Vale lähenemine tülide lahendamiseks aitab kaasa sellele, et kasvate lahku.9. Teil ei ole üksteise jaoks aega

Elutempo on tänapäeval kiire ja mõnel päeval pole meil rohkem kui 1-2 tundi kallima jaoks. Esialgu on see romantiline ja te mõlemad igatsete üksteist tohutult. Aja möödudes aga mõistate, et saate imehästi teineteiseta hakkama. Te mõlemad elate oma elu ja iga päevaga jääb partneri roll sinu elus aina väiksemaks. Ühel hetkel mõistad, et oled kallimaga suhtes, kuid sa ei tunne teda enam ja sulle jääb mulje, et oled suhtes täiesti võõra inimesega. Ja kuna te otseselt ei vaja üksteist, siis kasvate paratamatult varem või hiljem lahku.

10. Pettumused -rahulolematus

Kas sa tunned, et partner ei ole sinu jaoks liiga hea? Pettumused, millest ei räägita ja mida kogutakse enda sisse, viivad üldise rahulolematuseni. Kui rahulolematus aina kasvab, tekib sul tunne, et oled õnnetus suhtes. Sellisel hetkel mõtled, et oled tühjas ja tähenduseta suhtes, kuigi võiksid olla palju õnnelikum kellegi teisega. Pidev rahulolematuse kasvamine sunnib sind ja partnerit lahku kasvama, nii et suhtle kallimaga, kui sind miski vaevab ja enneta lahkuminekut.

Tundub, et nende põhjustega on lihtne tegeleda, kuid tihti on just lihtsad põhjused, mis tekitavad suhtes takistusi, panevad suhte proovile ja mistõttu paarid kasvavad lahku. Isegi, kui partnerid ikka veel armastavad üksteist…

Veel artikleid