Erakorralised uudised
KUKU raadio logo

Kuku „Krimiraadio“: Eestikeelse allilma jälil

Mida kujutab nähtus nimega “eestikeelne allilm” ning kas see on üldse olemas? Värske Krimiraadio astus seekord eestikeelse kuritegevuse jälgedel.

Seekordne „Krimiraadio” sai otsese ajendi uudisest, et Riigiprokuratuur saatis hiljuti kohtusse kriminaalasja, mille peategelaseks on mees nimega Valeri Ramjalg, keda teatud ringkondades tuntakse ka nime all Jokker. Süüdistuse järgi pani Jokker püsti kuritegeliku ühenduse – La Familia. Temale lisaks sai „La Familiasse” kuulumise eest süüdistuse veel 8 inimest.

Jokkeri punt on Eestis tegutsenud pikalt. Kui mitte kauem, siis vähemasti nullindate lõpust. Aastal 2010 mõisteti Jokker ja tema 12-liikmeline jõuk süüdi, ninamees ise neljaks aastaks vangi, kust ta vabanes enne tähtaega paar aastat hiljem. Kogenud kriminaalpolitseinikud tõdesid toona, et vangistus seda seltskonda ilmselt ei lõhu ega paranda ning suure tõenäosusega kuuleme neist veel. Neil oli selleks ajaks välja kujunenud juba selge kriminaalne mentaliteet, nad liigitasid endeid kurjategijateks, kes on omaks võtnud subkultuuri tunnused. Ja politseinikel oli õigus.

Jokkeri grupeeringut on peetud üheks vähestest eestikeelsete maffiajõukude seas. Seekordses „Krimiraadios” proovimegi lahti harutada ning lähemalt uurida, et mis nähtus on „eestikeelne allilm ning kuhu ulatuvad selle juured.

Lisaks ekspert Andres Anveltile oli Krimiraadios külas selle ala parim asjatundja, Keskkriminaalpolitsei organiseeritud kuritegude büroo juht Ago Leis.

Saadet juhivad ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk.

Selle nädala Krimiraadio oli Kuku raadio eetris veel reedel kell 11. Järgmisest nädalast stardib Kuku Krimiraadio aga juba uuel ajal – Suletud ja avatud toimikud vaadatakse edaspidi läbi igal teisipäeval kell 13.

Saadet saab järele kuulata SIIT

Allikas: Duo Media Networks OÜ

Vaata ka:

horoskoop armastus

Armastuse Horoskoop – Laupäev 22 juuni 2024

Armastuse Horoskoop – Laupäev, 22. juuni 2024 Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna võib

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Laupäev 22 juuni 2024

Taroskoop laupäevaks, 22. juuniks 2024 Jäär (21. märts – 19. aprill): Mõõkade Äss – Täna